دانش لنج سازی در هرمزگان ثبت جهانی شده است

به گزارش خبرنگار مهر، محسن ضیایی در دیدار رئیس سازمان میراث فرهنگی با فعالان فرهنگی و گردشگری هرمزگان ضمن خیر مقدم به معاون رئیس جمهوری به بیان توضیحاتی در خصوص ظرفیت های حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی  و گردشگری در این استان پرداخت و گفت: ۳۰۰ اثر ثبتی ملموس و ۳۸ اثر ثبتی ناملموس داریم […]

به گزارش خبرنگار مهر، محسن ضیایی در دیدار رئیس سازمان میراث فرهنگی با فعالان فرهنگی و گردشگری هرمزگان ضمن خیر مقدم به معاون رئیس جمهوری به بیان توضیحاتی در خصوص ظرفیت های حوزه میراث فرهنگی، صنایع دستی  و گردشگری در این استان پرداخت و گفت: ۳۰۰ اثر ثبتی ملموس و ۳۸ اثر ثبتی ناملموس داریم و دو بافت تاریخی استان نیز ثبت ملی شده اند.

او افزود: موزه بزرگ خلیج فارس یکی از مهمترین مزیت های این استان در حوزه میراث فرهنگی است که موزه مردم شناسی بستک و موزه مردم شناسی بندر لنگه نیز دراین استان فعال هستند.

مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان هرمزگان اضافه کرد: در استان هرمزگان ۴۲ رشته صنایع دستی و ۶۵ هزار هنرمند مشغول به فعالیت هستند که ۹۵ درصد این هنرمند را بانوان استان هرمزگان تشکیل می دهند.

وی گفت: در برنامه‌ریزی‌های مربوط به تحقق اقتصاد مقاومتی دراین استان چهار باب خانه به عنوان خانه صنایع دستی در هرمزگان فعال است و در ۷ ماهه امسال ۶۵۰ میلیون دلار صادرات صنایع دستی از استان صادر شده که درصدد افزایش این رقم به ۳ میلیون دلار در هرمزگان هستیم.

ضیایی افزود: درتعطیلات نوروز ۹۵، از بیش از ۷ میلیون نفر شب گردشگر در استان میزبانی کردیم.

او افزود: ۷۰ دفتر خدمات گردشگری در این استان فعال هستند و ۲۵ واحد بوم گردی در استان هرمزگان در استان مجوز گرفته اند و توسعه خطوط دریایی بندرعباس به سایر مقاصد در دستور کار این اداره کل قرار دارد.