دانشگاه آزاد قشم نباید جولانگاه مسائل سیاسی و مذهبی شود

حجت الاسلام رضا جوکار درخطبه نماز جمعه این هفته قشم  با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید و نخبگان مراکز آموزش عالی کشور گفت:در قضایای عراق دشمن اصلی گروه داعش نیست بلکه این سرویس های اطلاعاتی و امنیتی غرب است که با ایجاد اختلاف قومی و مذهبی برادر کشی را در […]

حجت الاسلام رضا جوکار درخطبه نماز جمعه این هفته قشم  با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در دیدار با اساتید و نخبگان مراکز آموزش عالی کشور گفت:در قضایای عراق دشمن اصلی گروه داعش نیست بلکه این سرویس های اطلاعاتی و امنیتی غرب است که با ایجاد اختلاف قومی و مذهبی برادر کشی را در این کشور به راه انداخته است.

وی ارائه چهره ای خشن، غیرانسانی و غیرواقعی از اسلام، پنهان ساختن مشکلات داخلی کشورهای غربی و جلوگیری از بیداری اسلامی را از دیگر اهداف استکبارجهانی از راه اندازی گروه داعش اعلام کرد و اظهار داشت : آن عده از حکام کشورهای عربی که به این آتش افروزی دل خوش کرده اند بدانند آتش این فتنه دامن آنها را هم خواهد گرفت.

امام جمعه قشم در ادامه تشریح اقدامات گروهک داعش عنوان کرد : راه اندازی جنگ نیابتی از سوی غرب برای پنهان کردن مشکلات اقتصادی و روحی روانی داخلی این کشورهاست و می خواهند اذاهن عمومی را به وسیله این جنگ افروزی ها منحرف نمایند و از طرفی با حکومتهای مردم سالار در منطقه مقابله نمایند.

وی افزود : مردم عراق با  بصیرت، اتحاد، خرد ورزی عمیق، استفاده از آموزه های دینی و حضور خود با هدایت مرجعیت دینی قادرند با این پدیده مقابله کنند و نیازی به دخالت بیگانگان در امور داخلی عراق نیست.

حجت الاسلام جوکار در ادامه خطبه ها با انتقاد از به وجود آمدن فضای تاخت و تاز سیاسی و مذهبی و جنجال بر مهره چینی سیاسی در دانشگاه آزاد اسلامی قشم اظهار داشت :متاسفانه امروز کسانی با طرح این نوع اختلافات، تلاش می کنند در روند طبیعی تغییر مدیریت دانشگاه آزاد اسلامی واحد قشم، اخلال ایجاد کنند که این تلاش ها بر خلاف خواست مقام معظم رهبری است و لازم است از این اقدامات خودداری نمایند.

وی تصریح کرد: بگذارید هرکسی را که مسوولان تشخیص دادند از نظر علمی، فرهنگی و مدیریتی می تواند در این مسئولیت ادای وظیفه نماید در این مسند مشغول خدمت شود. به گفته وی رییس این واحد دانشگاهی در قشم باید شخصی فراجناحی و فرامذهبی باشد، چرا که دانشگاه باشگاه و جولانگاهی برای گروه های سیاسی یا مذهبی نیست.

حجت الاسلام جوکار همچنین به پدیده قاچاق در جزیره قشم اشاره کرد و با اظهار تاسف از فعالیت علنی قاچاقچیان در این جزیره گفت: متاسفانه افرادی در این جزیره روز به روز با پول های ناپاک قاچاق، فربه تر و گردن کلفت تر می شوند و مطمئنا مسئولین هم از آن بی خبر نیستند ولی برخوردی نیز با آنها مشاهده نمی شود.

به گفته وی باعث تاسف است که فلسفه تشکیل منطقه آزاد در این جزیره مبنی بر محو پدیده قاچاق، کاربردی نداشته بلکه به محلی برای ورود و اجناس غیر مجاز غذایی و ضد اخلاقی و ضد انسانی به کشور شده است .

وی از مسوولان ذیربط خواست هرچه زودتر برای نابودی این پدیده در جزیره فکر اساسی بکنند در غیر اینصورت جزئیات بیشتر از قاچاق را برای مردم ارائه می نماید.