داعش به پشتوانه حمایت های گسترده حامیانش می جنگد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق از تمایل این کشور برای پیوستن به گروه حل بحران سوریه خبر داد و تاکید کرد: بغداد امیدوار است به گروه ویژه روسیه، ایران و ترکیه برای حل بحران سوریه بپیوندد. وی در ادامه تصریح کرد: عراق در بحران سوریه میانجی گری […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از العهد، «ابراهیم الجعفری» وزیر خارجه عراق از تمایل این کشور برای پیوستن به گروه حل بحران سوریه خبر داد و تاکید کرد: بغداد امیدوار است به گروه ویژه روسیه، ایران و ترکیه برای حل بحران سوریه بپیوندد.

وی در ادامه تصریح کرد: عراق در بحران سوریه میانجی گری می کند. زیرا ثبات سوریه بر عراق تاثیر می گذارد و داعش نیز از سوریه به عراق آمد.

وزیر خارجه عراق بیان داشت: بغداد برای همکاری با ترکیه تلاش می کند اما این همکاری نباید به حاکمیت ما ضربه بزند. ما از تمامی راه های قانونی به منظور درخواست از آنکارا برای خروج نظامیان ترکیه از خاک عراق استفاده می کنیم.

وی افزود: ما با روسیه نیز در زمینه اطلاعاتی همکاری می کنیم. داعش به پشتوانه حمایت گسترده دولت ها و بودجه هایشان در حال جنگیدن است. عملیات موصل نیز به دلیل تلاش برای حفظ جان شهروندان به طول انجامیده است. همچنین سلاح های در دستان تروریست ها نیز بر روند عملیات تاثیر گذاشته است.