امروز

جمعه, ۴ تیر , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۳:۳۵ بعد از ظهر

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه خبرگزاری فارس، سورنا ستاری معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و رئیس بنیاد ملی نخبگان به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام و بزرگمرد انقلاب اسلامی ایران، یار دیرین امام، انقلاب و رهبری، پیام تسلیت صادر کرد.

در این پیام آمده است: «فراموش می کنیم که مرگ خستگی ناپذیر است. آدم‌های خستگی ناپذیر را هم فراموش نمی‌کند. فراموش می‌کنیم که حساب و کتاب ما با ساز و کار دنیا، تفاوت‌های بسیار دارد. ۸۲ سال، برای آنانی که برنامه‌های زیادی برای ساختن و آباد کردن دارند، خیلی کم است. حکم چند روز و چند ماه دارد. اما مرگ کار خودش را می‌کند، غافلگیر می‌کند. حکمت‌اش را فقط باری‌تعالی می‌داند و بس.

در ادامه این پیام آمده است: آیت الله هاشمی رفسنجانی هم با اینکه وارد نهمین دهه زندگی‌اش شده بود، اما هیچکس خود را برای چنین روزی و شنیدن خبر درگذشت ایشان، آماده نکرده بود. آنقدر شورِ زندگی و اراده‌ کار کردن و همتِ ساختن در چهره‌اش هویدا بود که خیال‌مان راحت بود از حضور همیشگی و حمایت گرانه‌اش.

ستاری در این پیام عنوان کرد: آخرین دیدار دونفره من با آیت الله، به ۹ آذرماه امسال برمی‌گردد. موضوع دیدارمان آینده دانشگاه آزاد و چگونگی تبدیل شدن آن به یک دانشگاه نسل چهارمی منطبق با اصول اقتصاد دانش بنیان بود. ایشان از ایجاد نقش حمایت‌گرانه دانشگاه آزاد در این عرصه، بسیار استقبال کرد و تاکیدش این بود که یکی از اصلی‌ترین کارهایی که دانشگاه آزاد به صورت موثر انجام دهد، ورود به همین موضوع اقتصاد دانش بنیان است و با طرح‌ها و ایده‌های ارائه شده از سوی معاونت علمی بسیار همراهی نشان دادند.

ستاری افزود: همین نظر و عمل حمایت گرانه ایشان را من در سال های جوانی، نسبت به پدرم نیز شاهد بودم. سال ۶۹ یا ۷۰ بود که من برای حضور در پروژه‌های ابتکاری و اولیه نیروی هوایی و از جمله پروژه «اوج» (ساخت نخستین هواپیمای جنگی آذرخش)، نزد پدر می‌رفتم. آیت الله هاشمی در مقام رئیس‌جمهوری، برای دیدن و بررسی این پروژه، که منجر به ساخت «آذرخش» نخستین هواپیمای جنگی ایرانی شده بود، به فرودگاه مهرآباد آمده بود. من نیز به همراه پدر در آنجا حضور داشتم. یک پرواز و مانور عملیات آزمایشی در سطح پایین با «آذرخش» در حضور ایشان انجام شد.

 

در این پیام عنوان شده است: رهبر فرزانه انقلاب سال قبل، در روزهای کار و پژوهش این پروژه در کنار بازدید، نامه‌ای به پدر نوشته و از پیشرفت‌های علمی وی و یارانش ابراز خشنودی کرده و دستوراتی داده بودند و نتیجه اش آن روز به بار نشسته بود. همچنین برای نخستین بار، تعدادی هواپیمای میگ ۲۹، توسط نیروی هوایی ارتش خریداری و وارد ایران شده بود که از این هواپیماها نیز بازدید شد. در همانجا، آیت الله هاشمی، در آنجا رفتار صمیمی و حمایتگرانه اش را همچون سال های فرماندهی جنگ نسبت به شهید ستاری داشتند. آن رفتار و نگاه حمایتی نسبت به پدرم را من در دیدارهایم در مقام معاونت علمی و به ویژه در آخرین دیدارمان، کاملا احساس می‌کردم و باانگیزه تر و پرانرژی تراز قبل، کارها را پیگیر می‌شدم.

معاون علمی رئیس جمهور اعلام کرد: امیدوارم روح بزرگوار ایشان که ناظر بر اعمال ما زمینی‌ها و فانیان آینده است، در آرامش باشد و مجاهدت‌ها و تلاش‌های بی نظیرش، سرمشق همه ما برای درست انجام دادن کارها قرار گیرد. فقدان آن بزرگمرد انقلاب، یار دیرین امام و انقلاب و رهبری و اسوه تلاش خستگی ناپذیر سازندگی، مرد نوآوری و ابتکار و اقدام های شجاعانه را به همه علاقه مندان انقلاب اسلامی، مراجع و علما، مردم شریف ایران، خانواده آیت الله هاشمی رفسنجانی و رهبر فرزانه انقلاب تسلیت می‌گویم. یادش گرامی.

انتهای پیام/

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی