خیرین به داد مردم قشم برسند!!!

قشم شهری بایکصد و سی هزار جمعیت و بیمارستانی که حتی سردخانه برای نگهداری اموات ندارد!!! وجود بی برنامگی در سال های بعد از تاسیس منطقه آزاد قشم درسال ۱۳۶۹!!! هرجا امانت ضایع شود و هدایت امور به نااهلش سپرده شود، مردم با مشکل مواجه می شوند!!! امروز  درآمد سازمان به شدت کاهش یافته!!! ثوابی بالاتر از ثواب ساخت […]

قشم شهری بایکصد و سی هزار جمعیت و بیمارستانی که حتی سردخانه برای نگهداری اموات ندارد!!! وجود بی برنامگی در سال های بعد از تاسیس منطقه آزاد قشم درسال ۱۳۶۹!!! هرجا امانت ضایع شود و هدایت امور به نااهلش سپرده شود، مردم با مشکل مواجه می شوند!!! امروز  درآمد سازمان به شدت کاهش یافته!!! ثوابی بالاتر از ثواب ساخت بیمارستان در جزیره قشم نیست و ۱۳۰هزار نفر جمعیت این جزیره دعاگوی کسی یا کسانی می شوند که قدمی برای ساخت بیمارستان در قشم بردارند.  !!!(منبع ایرنا)

 

سخنان جدید جناب دکتر مشیری مدیر عامل سازمان منطقه آزاد در جمع ائمه جمعه و جماعات و دستیار  رئیس جمهور  حجت الاسلام یونسی  در ۱۳ دی ۹۲   .

البته ایشان از روی که در مسئولیت جدید منصوب شده اند همه از دزدی و غارت در سازمان منطقه آزاد و کمبود بودجه  حرف زده اند اما درخواست جدید ایشان از خیرین برای تکمیل پروژه های دولت حرف تازه  ای است که بیان گر بهانه ای برای عدم تکمیل پروژه بیمارستان جدید قشم است.

کمک خیرین  منبع جدید تامین اعتبارات مورد نیاز پروژه های  سازمان منطقه آزاد قشم  . سازمانی که از سال ۶۹ تا کنون  نتوانسته است مهمترین مشکل مردم قشم(ساخت بیمارستان)  را حل کند و حال دست نیاز به سوی خیرین دراز کرده است.به نظر می رسد صحبت های آینده ایشان این باشد که چون خیرین برای ساخت بیمارستان به سازمان منطقه آزاد قشم کمک  نکرده اند  نمی شود پروژه آن را به پایان رساند. البته تا آنجایی که همه اطلاع دارند وضعیت مالی دکتر هم بد نیست ( البته شخصی )  و خودشان هم می توانند بعنوان خیر به این پروژه کمک کنند.

آقای دکتر کمی هم عمل گرا باشید و با عمل به مردم بفهمانید که چه در چنته دارید .با تعطیل کردن پروژه ها و آوردن بهانه نه تنها اذهان عمومی جامعه از روش مدیریت جنابعالی نا امید می شود بلکه باعث عدم اطمینان به نیروهای بومی در آینده مدیریتی قشم و استان خواهد شد؛ و البته مردم را از دولت تدبیر و امید نامید می کند؛ لذا لازم است با برنامه ریزی و داشتن طرح و ایده برای توسعه عمران و رفع مشکل مردم گام بردارید.

البته  مواضع سیاسی دکتر مشیری هم که معلوم نیست از کدام دولت راضی هستند بسیار قابل تامل است طبق گفته های ایشان منطقه آزاد قشم در  دولتهای آقای رفسنجانی و خاتمی و احمدی نژاد ( از سال ۶۹ به بعد) هر مدیر طبق سلیقه خودش عمل کرده است . به نظر می رسد ایشان از قوانین( مناطق آزاد) بی اطلاع هستند که اجازه تنظیم  مقرراتی  را در محدوده منطقه آزاد برای توسعه همه جانبه آن  توسط سازمان های مناطق آزاد فراهم نموده است که حتی ممکن است با قوانین داخل کشور سازگاری نداشته باشد و رسیدگی به این موضوع در اختیار قانوگذار خواهد بود  و انشا الله مسئولین اجرایی  و نظارتی وظیفه خود را برای کنترل مناطق آزاد انجام داده اند.

پس بنظر می رسد نباید عملکرد قبلی مدیران منطقه ازاد به هر شکل آن بهانه ای برای شانه خالی کردن از مسئولیت فعلی شود . امید واریم مسئولین دست از شعار دادن بردارند که : « به عمل کار برآید به سخنرانی نیست »