خلیج فارس هویت ملی و تاریخی ملت ایران است

حجت الاسلام رضا جوکار در خطبه دوم نماز جمعه این هفته قشم گفت:دولت در قبال مساله نمایندگی ایران در سازمان ملل خوب ایستادگی کرده و مواضع رهبری و ملت ایران را در این خصوص به درستی درک کرده است. وی افزود :ما از دولت بخاطر این موضع گیری تشکر می کنیم ولی به کسانی که […]

حجت الاسلام رضا جوکار در خطبه دوم نماز جمعه این هفته قشم گفت:دولت در قبال مساله نمایندگی ایران در سازمان ملل خوب ایستادگی کرده و مواضع رهبری و ملت ایران را در این خصوص به درستی درک کرده است.

وی افزود :ما از دولت بخاطر این موضع گیری تشکر می کنیم ولی به کسانی که در گوشه و کنارحرف هایی در باره موضوع گروگان گیری و ارتباط آن با معرفی نماینده ایران در سازمان ملل می زنند، هشدار می دهیم که مواظب حرف های خودشان باشند.

وی با تاکید براینکه دولت آمریکا باید بخاط تحمیل هشت سال جنگ به ملت ایران، سرنگون کردن هواپیمای مسافربری ایران، تحریم ظالمانه ایران و دهها موارد دیگر از ایرانیان عذرخواهی کند، تصریح کرد: ملت ما چون ایمان به خدا دارد دست برتر در این موضوع دارد و بطور قطع از این مساله سربلند بیرون خواهد آمد.

خطیب نماز جمعه این هفته قشم در بخش دیگری از این خطبه با محکوم کردن مواضع غربی ها در خصوص انتخابات سوریه، این مواضع را نشانه دوگانگی و تناقض در رفتار و گفتار آنها خواند و درخصوص پنجم اردی بهشت سالروز شکست آمریکا در صحرای طبس هم گفت: نیروهای آمریکایی که برای آزادسازی گروگان ها و کودتا بر علیه جمهوری اسلامی در صحرای طبس پیاده شده، ولی در اثر طوفان شن مجبور به فرار شدند، نمی دانستند که انقلاب اسلامی ایران فراتر از معادلات مادی آنهاست.

امام جمعه قشم همچنین با گرامیداشت ۹ اردیبهشت سالروز تشکیل شوراهای شهر و روستا، تفاهم و همدلی بین اعضای شوراها، برقراری ارتباط دائمی با مردم، عمل به قانون و ارائه خدمات مناسب به مردم را از مهم ترین وظایف این شوراها دانست.

حجت الاسلام جوکار با اشاره به ۱۰ اردیبهشت، روز ملی خلیج فارس نیز گفت: خلیج فارس هویت ملی و تاریخی ملت ایران است و نقطه اشتراک و وحدت همه ایرانیان بشمار می رود و کسی حق ندارد در باره نام و جزایر آن ادعای نابجا بکند.

وی همچنین فرا رسیدن سالروز عملیات غرورآفرین بیت المقدس را گرامی داشت و با اشاره به بزرگداشت روز و هفته کار و کارگر به تفصیل درباره فضیلت کار در اسلام و جایگاه والای کارگر در جامعه اسلامی سخن گفت و کارگران را تحقق بخش اقتصاد مقاومتی و حماسه اقتصادی خواند.

امام جمعه قشم در آغاز خطبه دوم با گرامی داشت فرا رسیدن ماه رجب، این ماه را بهترین فرصت برای خودسازی و آن را دروازه ورود به ماه مبارک رمضان خواند و با اشاره به سالروز میلاد پربرکت امام محمد باقر(ع) در اول ماه رجب، آن امام همام را بانی نهضت علمی در میان مسلمان ها دانست.