خط لوله تاسیسات گورزین به طولا و سوزا متصل شد

مدیرمنطقه شش عملیات انتقال گاز گفت: عملیات اتصال نهایی خط لوله ۱۲ اینچ تاسیسات گورزین به خط لوله ۲۰ اینچ طولا و سوزا با هدف پایداری و افزایش حجم انتقال گاز به مصارف صنعتی و خانگی در محدوده جزیره قشم انجام شد. کرم گودرزی در گفت و گو با ایرنا به افزایش سایز نهایی (interconnection) […]

مدیرمنطقه شش عملیات انتقال گاز گفت: عملیات اتصال نهایی خط لوله ۱۲ اینچ تاسیسات گورزین به خط لوله ۲۰ اینچ طولا و سوزا با هدف پایداری و افزایش حجم انتقال گاز به مصارف صنعتی و خانگی در محدوده جزیره قشم انجام شد.

کرم گودرزی در گفت و گو با ایرنا به افزایش سایز نهایی (interconnection) خط لوله ۲۰ اینچ طولا – سوزا اشاره کرد و افزود: بخشی از کار عملیات افزایش اندازه از چهار اینچ به ۱۲ اینچ بود که برنامه ریزی و اجرا شد.

وی ادامه داد: این عملیات با توجه به گرمای هوا و لزوم تامین گاز نیروگاه های قشم، برای تامین آب و برق شهروندان و صنایع این جزیره به مدت ۴۸ ساعت برنامه ریزی شده بود که با تلاش شبانه روزی کارکنان منطقه در گرمای شدید هوا و دمای بالای ۴۵ درجه همراه با رطوبت ۸۰ درصدی هوا، ظرف مدت زمانی کمتر از ۲۴ ساعت انجام شد و خط مجدد مورد بهره برداری قرار گرفت.

وسعت جغرافیایی منطقه ۶ عملیات انتقال گاز ایران بیش از ۲۷ درصد از پهنه خاکی کشور شامل استان های هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و بخش هایی از استان یزد است.
افزون بر ۲ هزار و ۳۷۰ کیلومتر خطوط لوله فشار قوی در قطرهای چهار تا ۵۶ اینچ که هزار و ۳۰۰ کیلومتر آن در استان کرمان و ۷۰۰ کیلومتر آن با اندازه ۵۶ اینچ در استان هرمزگان قرار دارد.حدود ۲ هزار و ۵۰۰ متر خط لوله زیر در دریا عملیات این منطقه را از سایر مناطق عملیات انتقال گاز متمایز کرده است.