خط انتقال خودرو از بندر حقانی به جزیره هرمز راه اندازی می شود

مدیر بندر هرمز گفت اجرای برنامه راه‌اندازی خط حمل و نقل دریایی برای انتقال خودروهای سبک مسافران جزیره هرمز از اسکله شهید حقانی بندرعباس به بندر هرمز تا پایان سال‌جاری خبر داد رضا محمدی صبح  پنجشنبه در جلسه شورای اداری بخش هرمز گفت: پیشنهاد راه‌اندازی این مسیر دریایی برای انتقال خودرو مسافران از طریق اسکله […]

مدیر بندر هرمز گفت اجرای برنامه راه‌اندازی خط حمل و نقل دریایی برای انتقال خودروهای سبک مسافران جزیره هرمز از اسکله شهید حقانی بندرعباس به بندر هرمز تا پایان سال‌جاری خبر داد

رضا محمدی صبح  پنجشنبه در جلسه شورای اداری بخش هرمز گفت: پیشنهاد راه‌اندازی این مسیر دریایی برای انتقال خودرو مسافران از طریق اسکله شهیدحقانی بندرعباس به بندر هرمز داده شده که پس از به پایان یافتن پروژه لایروبی اسکله ای دربندر حقانی بندر عباس و بندر هرمز  نصب می شود که هموطنان عزیز می تواند با ماشین شخصی خود برای بازدید از جزیره هخرمز از این طریق استفاده کنند.

وی با اشاره به توسعه اسکله هرمز گفت در فاز بعدی این پروژه که لایروبی انجام شد، بازوی سمت راست آن برای جلو گیری از پر شده حوضچه بندر از گل و لای تا سمت قلعه پرتقالیها توسعه خواهد یافت.

محمدی نیز گفت: این کار را با هماهنگی استانداری و بخشداری صورت خواهد گرفت و دروازه توسعه هرمز از طریق سفر گردشگران با وسایل شخصی خود گشوده خواهد شد.

همچنین بخشدار هرمز در این جلسه با گرامیداشت سوم خرداد سالروز آزاد سازی خرمشهر از دست مزدوران عراقی گفت: سوم خردادماه روز اقتدار، شجاعت و ایثار و عظمت رزمندگان ایران اسلامی است که با توکل به خداوند مسیر جنگ را تغییر دادند و معادلات دشمنان را برهم زدند.

وی گفت: ملت ایران باید همواره خاطره حماسه فتح خرمشهر را به عنوان بزرگترین رخداد تاریخ ایران اسلامی برای نسل جوان بازگو کند.

دریانورد با تسلیت ایام ارتحال بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی و ۱۵ خرداد گفت: امام خمینی(ره) رهبر بزرگی هستند که حتی در زمان حاضر که جسم ایشان در میان ما نیست، الگویی برای تاریخ است و فکر و درس های ایشان در میان ماست، وصیت نامه سیاسی الهی امام خمینی(ره) به ویژه برای مسئولان منشور انقلاب است.

وی افزود: افکار و اندیشه های امام خمینی(ره)، راهنما و هدایتگر جنبش‌های ضد استعماری و ضد استکباری برای ملت‌های دنیا است.

وی با بیان اینکه امام خمینی(ره) یک رهبرکامل و انقلابی در سطح دنیا بودند، اظهار داشت: شخصیت برجسته ایشان نمودی از یک انسان متقی و کامل است.

بخشدار هرمز با اشاره به فرارسیدن فصل تابستان و پایان یافتن امتحانات دانش آموزان  گفت: مسئولان باید برای پرکردن اوقات فراغت جوانان و نوجوانان برنامه ریزی کنند و خانواده ها نیز مواظب باشند تا فرزندانشان در فصل تعطیلات با افراد ناباب رفت و آمد نداشته باشند.

دریانورد افزود: تعلیم و تربیت موجب رشد معنوی و علمی دانش آموزان می شود و از خیلی تهدیدها جلوگیری می کند.

بخشدار هرمز عنوان کرد در سال ۹۲ که پشت سر گذاشتیم ۲۶ نفراز شهروندان ما از بین ما رفتن و ۱۴۰نفر متولد شدن که نشان دهنده این است که برای این تعداد که به جمعیت ما اضافه شدند بر نامه ریزی کنیم.

وی نیز گفت با توجه به نام گذاری امسال از سوی مقام معظم رهبری به عنوان سال اقتصاد و فرهنگ با عزم ملی و مدیریت جهادی باید با همکاری و همدلی همه دستگاههای در جهت توسعه و آبادانی و پیشرفت اقتصادی این جزیره قدم برداریم.

فاز دوم منازل مسکونی مدد جویلن بهزیستی انجام می شود

دریانورد اظهارداشت : با توجه به اینکه جزیره هرمز از لحاظ منابع خدادادی مانند دریا، خاک و معادن غنی است لذا با پیگیری همه ادارات در جهت اقتصاد مقاومتی در این جزیره قدمی برداشته باشیم.

بخشدار هرمز ضمن تشکر از عملکرد برخی از دستگاهها گفت کانون بانوان هرمز به خوبی توانست در جهت اقتصاد مقاومتی و تولید اشتغال قدم های بردارد  و توانست کارگاه قالچه بافی و کارگاه خیاطی برای اشتغال بانوان راه اندازی کند.

وی نیز از راه اندازی دستگاه سونوگرافی  در مرکز توسعه سلامت هرمز تا پایان سال خبر داد و گفت: در بحث بهداشت و درمان مشکلاتی وجود داشت که بحمدالله با مدیریت این مرکز رفع شده است تا پایان سال نیز مشکل دستگاه سونوگرافی این مرکز حل خواهد شد.

وی نیز از واگذاری سهام معدن خاک سرخ به اهالی خبر داد و گفت: تعاونی مرزنشینان برگ سهام اهالی را تهیه کرده و به زودی به شهروندان هرمزی واگذار می شود و به آن چیزی که سالهات چشم انتظار آن بودن برسند.

بخشدار هرمز با اشاره به چند طرح عمرانی خدماتی در جزیره هرمز گفت: تا هفته دولت سایت سیلندر پر کنی شهر هرمز و مخازن دو هزار متر مکعبی و ۵۰۰ متر مکعبی هوایی شبکه آبرسانی آماده بهره برداری می شود که  مخازن ذخیره آب از دو هزارمتر مکعب به چهار هزار متر مکعب افزایش خواهد یافت و مشکل آب شرب ساکنان هرمز بر طرف خواهد شد.

دریانورد بیان داشت: در سال گذشته مبلغ یک میلیارد و ۲۷۶ میلیون تومان به جزیره هرمز اختصاص داده شده بوده که برخی از ادرات تا بحال این اعتبارات را جذب نکرده اند.

وی گفت: برای نخستین بار در کشور، شرکت توزیع نیروی برق استان هرمزگان اقدام به طرح ریزی و پیاده سازی شبکه هوشمند در جزیره هرمز به صورت پایلوت کرده است .

بخشدار هرمز بیان داشت: اکنون کار نصب پانل های خورشیدی در هرمز به طور آزمایشی شروع شده که ابتدا در ۱۷ نقط از جزیره مانند مساجد و مدارس را ه اندازی می شود و پس از آن واحد های مسکونی به این انرژی خورشیدی متصل خواهند شد.

صفورا دریاپیما سرپرست اداره بهزیستی هرمز نیز در این جلسه ازآغاز فاز دوم واحد های مسکونی مددجویان این نهاد حمایتی خبر داد و گفت ۳۰ واحد مسکونی برای مدد جویان تحت پوشش این سازمان تا پایان سال احداث می شود.

سرپرست بهزیستی هرمز بیان داشت بازارچه توانمند سازی مددجویان بهزیستی با اعتبار اولیه ۳۷۵ میلیونی احداث می شود و مدد جویان برای عرضه دست رنج خود می توانند از این بازارچه استفاده کنند.

مجتمع فرهنگی شهید سلامتی هرمز به حال خودش رها شده است

مهدی سلامتی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد هرمز با بیان این که مجتمع فرهنگی هنری شهید عباس سلامتی که از مصوبات سفر مقام معظم رهبری است هنوز روی زمین معطل مانده است، گفت: این مجتمع در سه طبقه قرار بود احداث بشود که هنرمندان و هنر دوستان از آن استفاده بکنند که هنوز این پروژه بر سر دو راهی است.

وی گفت: اعتبار این مجتمع از اعتبارات سفر مقام معظم رهبری بود که از اعتبارات استانی حدود ۹۰ میلیون تومان برای تسطیح و بتن مگر آن هزینه شده است.

سلامتی گفت: اعتباراتی خوبی به جزیره هرمز تخصیص داد شده ولی متاسفانه اعتباری برای برنامه های فرهنگی اختصاص داده نمی شود.

وی نیز اظهار داشت: برخی از ادارات به صورت نمایندگی  اداره می شوند  و ردیف استخدامی و سهمیه جذب نیرو  را ندارند  ودر حق جوانان ما اجحاف می شود.

سلامتی نیز گفت: برخی از ادارات در استان جزیره هرمز را به عنوان بخش قبول ندارند و اکنون برای جذب نیرو  و سهمیه استخدامی و ارتقاء ادارت که به صورت نمایندگی اداره می شود با مشکل مواجه هستند چون برخی از مسئولان هرمز را به چشم ۳۰ سال گذشته می بینند.