خروجی امسال دولت باید عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی باشد

حجت الاسلام جوکار در خطبه های نماز جمعه این هفته نماز جمعه شهرستان قشم با اشاره به میلاد بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا گفت : حضرت زهرا (س) منبع خیر و محور همه خوبی هاست که ثمره وجودی ایشان بیش از ۱۴۰۰ سال دین اسلام را زنده نگه داشته است. وی افزود : امسال […]

حجت الاسلام جوکار در خطبه های نماز جمعه این هفته نماز جمعه شهرستان قشم با اشاره به میلاد بزرگ بانوی اسلام حضرت فاطمه زهرا گفت : حضرت زهرا (س) منبع خیر و محور همه خوبی هاست که ثمره وجودی ایشان بیش از ۱۴۰۰ سال دین اسلام را زنده نگه داشته است.
وی افزود : امسال سال حضرت زهراست و بهار ما فاطمی است و همه باید سعی کنند تا با الگو گرفتن از آن حضرت سبک زندگی اسلامی را ترویج کنند.
امام جمعه قشم به نامگذاری امسال به اقتصادی مقاومتی ، اقدام و عمل نیز اشاره کرد و بیان داشت : در چند سال اخیر رهبر معظم انقلاب سالها را با محور اقتصاد نامگذاری کرده است که این نشان دهنده اهمیت و اولویت اقتصاد در وضعیت زندگی مردم و سیاستگذاری های دولت است.
وی تصریح کرد : اقتصاد مقاومتی نسخه شفا بخش و راه برون رفت از وضعیت فعلی اقتصاد ایران است و همه مردم و قوای سه گانه باید برای عملی شدن اقتصاد مقاومتی عزم جدی داشته باشند.
خطیب نماز جمعه قشم پرداختن به مسئله فرهنگ در کنار مسئله اقتصاد را یک فریضه دانست و عنوان کرد : نباید مسئله اقتصادی باعث شود تا دغدغه های فرهنگی کم رنگ شود هر چند وقتی اقتصاد درست شد مشکلات فرهنگی نیز اصلاح خواهد شد.
وی تولید داخلی را مهمترین رکن اقتصاد مقاومتی بر شمرد و بیان داشت : تولید داخلی مشکل بیکاری را نیز مرتفع می کند و دولت باید در این خصوص بیشترین تلاش را در بحث بهبود کیفیت و کمیت تولید کالاهای ایرانی انجام دهد.
حجت الاسلام جوکار همچنین با اشاره به جایگاه مناطق آزاد در اقتصاد مقاومتی گفت : مناطق آزاد که از ظرفیت بالایی برای اقتصاد برخوردارند باید به مرکزی برای تولید و صادرات تبدیل شوند نه اینکه دروازه ای برای واردات و بازار فروشی برای کلاهای خارجی باشند و وضعیت فعلی انحرافی است که مناطق آزاد به آن دچار هستند.
وی ادامه داد : در بحث اقتصاد مقاومتی تاکید بر اقدام و عمل باید از حالت گفتار و تبلیغ خارج شود و باید خروجی امسال دولت عملیاتی شدن اقتصاد مقاومتی باشد.
امام جمعه قشم روز ۱۲ فرودین روز جمهوری اسلامی را یک عید ملی و دینی برای مردم ایران دانست و افزود : مردم جمهوری اسلامی را انتخاب کردن چرا که در آن دمکراسی واقعی وجود دارد و مردم در ایران در همه ارکان آن دخالت دارند و این در حالی است که در کشورهایی که دم از دموکراسی می زنند دمکراسی قابل مشاهده نیست.
وی ادامه داد : مردم در سایه ولایت دای جمهوری اسلامی می مانندو در همه صحنه های انقلاب با حضور در انتخابات و راهپیمایی ها با جمهوری اسلامی تجدید میثاق می کنند.
حجت الاسلام رضا جوکار اظهار داشت : به برکت نظام جمهوری اسلامی ، خون شهدا ، ولایت فقیه و ایستادگی مردم توانسته ایم جنگ با آمریکا را به خارج از مرزهای خود بکشیم و امروز همه می دانند درگیری های منطقه جنگ بین قدرت معنوی ایران و آمریکاست و ما هرگز اجازه حضور دشمنان را به داخل مرزهای خود نداده ایم.
وی ضمن تبریک سالروز میلاد حضرت زهرا و روز مادر گفت : جایگاه واقعی زن در اسلام احیا شد و زن به عنوان مکمل مرد و زیر بنای زندگی مشترک و تربیت فرزندان معرفی شد اما هنوز در فرهنگ غرب به جایگاه زنان اهانت می شود و از زنان برای تبلیغ کالاهای تجاری استفاده می کنند.
امام جمعه قشم در پایان ضمن خوش آمد گویی به مسافران نوروزی از همه دست اندرکاران ستاد تسهیلات نوروزی جزیره قشم که در مباحث اسکان ، فرهنگی ، امنیت و ترافیک اقدامات مناسب انجام داده اند تشکر نمود.