امروز

یکشنبه, ۲۳ خرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۲۳:۱۲ بعد از ظهر

مجید ترکی زاده در گفتگو با خبرنگار مهر بیان داشت: در اظهار نظری که رئیس محترم سازمان محیط زیست کشور مبنی بر قاچاق خاک رنگی هرمز که خارج از محدوده حفاظت شده محیط زیست نام اتفاق می افتد اسمی از خاک سرخ هرمز برده نشده است.

ترکی زاده بیان داشت: این گفتها در حالی منتشر شده است که پروانه بهره برداری معدن این شرکت مختص خاک سرخ و در محدوده مشخص شده سازمان صنایع و معادن هرمزگان و مقداری نیز در محدوده محیط زیست است.

وی عنوان کرد: شرکت باستان معدن پودر که بهره بردار معدن خاک سرخ هرمز است، حمل خاک  سرخ هرمز را با نظارت قانونی جابجا می کند.

مدیرعامل باستان معدن پودر هرمز اظهارداشت: شرکت باستان معدن پودر بهره بردار قانونی معدن خاک سرخ هرمز از طریق برگزاری مزایده عمومی برنده پروانه بهره برداری ۸۸۹ زیر نظر سازمان صنایع و معادن هرمزگان بوده که سالانه می تواند حداقل ۵ هزار تن خاک سرخ از معدن مذکور استخراج و پس از پرداخت حقوق دولتی اقدام به حمل کند.

ترکی زاده بیان داشت: با توجه به اینکه حدود ۴۰ هزار متر مکعب باطله برداری این شرکت مجاز است که سالیانه ۵هزار تن را بفروش می رساند.

مدیرعامل باستان معدن پودر هرمز اظهارداشت: مقام معظم رهبری توجه ویژه ای به جزیره هرمز و معیشت مردم ساکن این جزیره دارد از این رو در سال ۸۹ از طریق یکی از شرکت های وابسته به ستاد اجرایی فرمان امام ۶۰درصد سهام معدن خاک سرخ به مردم این جزیره واگذار شد.

ترکی زاده اظهارداشت: در حمل خاک سرخ از این جزیره علاوه بر نظارت های قانونی، توسط نماینده بنیاد برکت، نمایندگانی از سوی دفتر امام جمعه، شورای شهر و شرکت تعاونی هرمز بر روند حمل خاک سرخ هرمز نظارت می شود.

عضو هیئت رئیسه تعاونی مرز نشینان هرمز با اشاره به حمل خاک سرخ هرمز گفت: باتوجه به نظارت دقیق این نمایندگان و نظارت گمرک و یا خرده بارهای متفرقه که توسط قایق های کوچک و یا لنج از این جزیره خارج می شود امکان قاچاق خاک سرخ از جزیره هرمز نخواهد بود.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی