خانواده قربانیان تروریسم «توئیتر» را به حمایت از داعش متهم کردند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، اعضای خانواده سه آمریکایی که در حملات گروه تروریستی داعش کشته شده اند با اقامه دعوی علیه «توئیتر» در دادگاه، این شبکه اجتماعی را به چشم پوشی از پیامهای متنی این گروه تروریستی در توئیتر و در نتیجه، یاری رسانی به داعش متهم نمودند. «آن کامرون کین»- […]

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از راشاتودی، اعضای خانواده سه آمریکایی که در حملات گروه تروریستی داعش کشته شده اند با اقامه دعوی علیه «توئیتر» در دادگاه، این شبکه اجتماعی را به چشم پوشی از پیامهای متنی این گروه تروریستی در توئیتر و در نتیجه، یاری رسانی به داعش متهم نمودند.

«آن کامرون کین»- که همسر و خواهر همسر وی در بمب گذاری فرودگاه بروکسل در سال ۲۰۱۶ جان خود را از دست داده اند- به همراه مادر «نوهمی گونزالس» که در حمله نوامبر ۲۰۱۵ در پاریس کشته شد، این دعوی را علیه شبکه اجتماعی «توئیتر» اقامه کردند.

این شاکیان توئیتر را مسئول مرگ عزیزان خود می دانند؛ زیرا به تروریستها اجازه می دهد که از این شبکه اجتماعی برای گسترش ایدئولوژی خود و جذب اعضای جدید استفاده کنند. گفتنی است که این خانواده ها خواهان دریافت غرامت شده اند.

وکیل مدافع این شاکیان گفت که «توئیتر با استناد به آزادی ارسال پیام (توئیت کردن)، تروریستها را از سرویسهای خود محروم نساخت».

این شاکیان می گویند که توئیتر با عدم اقدام مقتضی علیه حسابهای کاربری اعضای گروه تروریستی داعش و حامیان آنها و در واقع حمایت از گروههای افراط گرا، قوانین ضد تروریسم را نقض کرده است.

گفتنی است که توئیتر به همراه شرکتهای «فیس بوک» و «گوگل» با دعوی مشابهی از سوی خانواده قربانیانی روبرو شده است که در قتل عام سال ۲۰۱۶ در باشگاهی در شهر «اورلاندو» ایالت فلوریدا جان خود را از دست دادند.