امروز

پنجشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۰:۱۴ قبل از ظهر

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی سازمان منطقه آزاد قشم، تشکل خانه مطبوعات در این منطقه را نقطه عطفی در تحولات خبری جزیره ارزیابی و قاطعانه از این رویکرد حمایت کرد.

علیرضا کمساری پنجشنبه شب در مجمع عمومی نخستین دوره انتخابات هیات مدیره و بازرسان خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم، گفت: خبرنگاران پل ارتباطی مردم و مسوولان هستند و تشکیل خانه مطبوعات می تواند موجب ساماندهی این قشر در جهت تاثیرگذاری بیشتر در عرصه های اطلاع رسانی شود.

وی تشکیل خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم را عامل مهمی در شناسایی ظرفیت های خبری منطقه و شکل گیری اهداف و چشم اندازی های وسیع تر در عرصه خبر دانست.

کمساری افزود: به طور قطع تقویت جایگاه خبرنگاران و توسعه کیفی اخبار می تواند به پیشبرد همه جانبه و توسعه متوازن قشم کمک شایانی کند.

وی تشکل خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم را از آرزوهای دیرین و دغدغه های اهالی رسانه این منطقه عنوان و اضافه کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با تمام توان از برنامه ها و اهداف تعریف شده این خانه حمایت می کند.

کمساری ادامه داد: تقویت جایگاه رسانه ها در منطقه، افزایش همدلی بین اهالی رسانه، اعتمادسازی بین مدیران و خبرنگاران و ایجاد تحول در عرصه خبر از جمله اهدافی است که پیش بینی می شود از این پس شاهد تحقق باشیم.

وی با تاکید بر اجرای برنامه های آموزشی توسط خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم، گفت: این موضوع می تواند شکل و محتوای اخبار این منطقه را غنی تر کرده و مخاطبان بیشتری را به سمت رسانه های منطقه جلب کند.

کمساری خواستار حضور پررنگ اهالی رسانه در عرصه های مختلف خبری شد و تاکید کرد: این موضوع باید به عنوان یک رویکرد مستمر توسط خبرنگاران پیگیری و اجرا شود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی منطقه آزاد قشم ادامه داد: اجرای این سیاست می تواند به تقویت و ارتقاء جایگاه خبرنگاران در منطقه و توسعه فرهنگ خبر و اطلاع رسانی در جزیره قشم کمک شایانی کند.

وی با اشاره به اهداف تعریف شده برای خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم، استعدادیابی در عرصه های خبری را یکی از مولفه های مهم و تاثیرگذار در برنامه های این خانه ارزیابی کرده و آن را عاملی مهم در ارتقاء کیفی اخبار این منطقه دانست.

کمساری اظهار کرد: با شکل گیری خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم، مسوولیت و انتظارات از خبرنگاران این منطقه افزایش می یابد و باید شاهد تحقق اهداف راه اندازی این خانه باشیم.
پس از معرفی برنامه های نامزدهای نخستین دوره انتخابات هیات رییسه و بازرسان خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم که با حضور اکثریت اعضاء برگزار شد، سیدعلی علوی، محمد خان احمدلو، محمد رکنی، زهرا غفوری عباسی، حسن جهان آبادی، ایرج اعتمادی، علی خشور، راشد شرف، محمد ذاکری و سعید زارع کندجانی به عنوان اعضای هیات مدیره انتخاب شدند.

در نخستین دوره از انتخابات خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم، محمدامین ذاکری و عبدالرحیم رضوانی نیز عنوان نخستین بازرسان این خانه را از آن خود کردند.

در پایان نشست مجمع عمومی، نخستین نشست اعضاء هیات رییسه خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم نیز برگزار و در آن سیدعلی علوی با کسب تمام آراء، به عنوان رییس هیات مدیره و مدیرعامل خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم انتخاب شد.

در این بخش محمد خان احمدلو نیز به عنوان نائب رییس، ایرج اعتمادی در سمت خزانه دار و زهرا غفوری عباسی به عنوان دبیر و مسوول روابط عمومی خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم انتخاب شدند.

برگزاری دوره های آموزشی در حوزه های مختلف خبرنگاری و عکاسی، ارتقاء سطح کمی و کیفی محصولات خبری، شناسایی و جذب استعدادهای جدید در حوزه خبر، افزایش همدلی بین اهالی رسانه، ارتقاء جایگاه خبرنگاران، تقویت ارتباط دو سویه میان مسوولان و خبرنگاران و تلاش برای حل مشکلات و دغدغه های خبرنگاران از جمله اهداف، برنامه ها و محورهای راه اندازی خانه مطبوعات منطقه آزاد قشم اعلام شده است.

منبع : ایرنا

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی