حکومت دینی دنیا و آخرت مردم را آباد می کند

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم نماز جمعه در واکنش به سخنان یکی از عوامل زن فتنه گر که گفته بود دین خوب است اما حکومت دینی مردم را بی دین می کند اظهار داشت: حکومت دینی دنیا و آخرت مردم را آباد می کند و این سخنان تحت تاثیر نشست و برخواست با […]

امام جمعه شهرستان قشم در خطبه دوم نماز جمعه در واکنش به سخنان یکی از عوامل زن فتنه گر که گفته بود دین خوب است اما حکومت دینی مردم را بی دین می کند اظهار داشت: حکومت دینی دنیا و آخرت مردم را آباد می کند و این سخنان تحت تاثیر نشست و برخواست با بهائیان است.
وی افزود : تصورات این زن از حکومت به معنای اشرافی گری و فشار بر آحاد مردم است اما مقام معظم رهبری در برابر این نوع تفکر ایستاده اند و در حقیقت معنای حکومت اسلامی خدمت کردن به مردم و تلاش برای آباد کردن دین و دنیای مردم است .
حجت الاسلام جوکار ادامه داد : چنین افرادی که در خانوده روحانی رشد کرده اند تحت تاثیر دشمن و بهائیت هستند و نباید در جامعه آزادی داشته باشند .
وی همچنین با اشاره به اول ذی القعده و روز میلاد حضرت معصومه سلام الله علیها ونامگذاری این روز به روز دختر و آغاز دهه کرامت خاطر نشان کرد: حضرت فاطمه معصومه سلام الله علیها بانویی ارزشمند، باکرامت و دارای فضائل هستند که علاوه براین دارای زیارت نامه مخصوص نیز می باشند.
وی گفت: نامگذاری این روز به روز دختر افتخاری برای دختران مسلمان است و دختران جامعه این توجه را داشته باشند که بهترین الگو برای آنان حضرت فاطمه معصومه (س) است نه برخی بازیگران غرب زده که اعمال انان و و نوع پوشش انها موجب شرمساری است.
حجت الاسلام جوکار همچنین به اتفاقات جشن حافظ اشاره کرد و گفت: در این جشن عده زیادی بازیگران زن دعوت شده اند و در ان از بازیگران درخواست شده است که با لباس های متنوع حاضر شوند.
وی افزود: با کمال تاسف نوع پوشش در این جشن رواج بی حجابی و بی عفتی توسط متولیان امر فرهنگ در سایه جمهوری اسلامی است که اصلا قابل قبول وقابل تحمل نیست.
خطیب نماز جمعه قشم اضافه کرد: این انقلاب ثمره خون شهدا و صبر و مقاومت مادران و خواهران و همسران شهدا است و مسئولین باید اندکی غیرت در امور فرهنگی به خرج داده و مانع از برگزاری چنین مراسماتی شوند.
وی به سخنان و توهین یکی از وزرا در خصوص ائمه جمعه کشور اشاره کرد و گفت: ائمه جمعه در شهرهای ایران هر جا احساس مسئولیت کنند واکنش نشان خواهند داد ائمه جمعه به عنوان چشمان انقلاب و نماینده حاکمیت هستند و نمی توانند در برابر ناهنجاری های فرهنگی سکوت پیشه کنند.
خطیب نماز جمعه قشم تصریح کرد: تریبون نماز جمعه تریبون تملق و چاپلوسی نیست بلکه تریبون روشنگری و هدایت و موجب آگاه نمودن مردم میشود و بیان انحرافات فرهنگی نیز موجب ناامیدی مردم از انقلاب و حکومت نمی شود.
وی به پناهنده شدن برخی بازیگران به کشورهای غربی اشاره کرد و افزود: این بازیگران پس از به ابتذال کشیدن فضای فرهنگی کشور به غرب پناهنده می شوند و نیاز است متولیان امر فرهنگ در کشور بیدار شوند و امورات فرهنگی جامعه را اصلاح نمایند.
امام جمعه شهرستان قشم در بخش دیگری از سخنان خود در خطبه نماز جمعه به آغاز هفته حج اشاره کرد و گفت: متاسفانه آل سعود به جای انکه در فکر تقویت ارتباط با کشورهای اسلامی باشد مانع از حضور حجاج ایرانی در مراسم امسال شد.
وی اضافه کرد: همانگونه که در آیات قرآن آمده است هر کس مانع از مراسم حج مردم شود خداوند عذاب الیم خود را بر ایشان نازل خواهد نمود.
جوکار اظهار داشت: آل سعود در اوج خباثت ارتباط خود با رژیم صهیونیستی را از سر گرفت تا نشان دهد که پیوند نامبارک تروریسم دولتی صهیونیست و تروریسم تکفیری عربستان سعودی را وجود دارد و این رابطه را علنی کردند.
امام جمعه قشم به ۱۱ مرداد ۱۲۸۸ هجری شمسی سالروز شهادت شیخ فضل الله نوری یکی از رهبران مشروطه مشروعه نیز اشاره و تصریح کرد: سه عامل حزب حزب شدن و گروه گروه شدن، انزوای متدینین و دوری از امر به معروف و نهی از منکر و جدایی مردم از روحانیت موجب پیروزی و موفقیت دشمن در مشروطه بود.
وی گفت: در زمان کنونی نیز مردم باید با درس گرفتن از این عوامل و تفرقه افکنی دشمن مانع از بوجود امدن چنین وقایعی شوند.
حجت الاسلام والمسلمین جوکار در واکنش به سخنان سخیف یک چهره معلوم الحال در خصوص حکومت دینی گفت: اثرات نشست با بهائیان در گفتار این زن معلوم الحال کاملا مشهود است.
وی گفت: این زن فکر کرده است حکومت به معنای اشرافی گری و فشار بر آحاد مردم است در حالی که معنای حکومت اسلامی خدمت کردن به مردم و تلاش برای آباد کردن دین و دنیای مردم است.
امام جمعه قشم افزود: چنین افرادی که در خانوده روحانی رشد کرده اند تحت تاثیر دشمن و بهائیت هستند و نباید در جامعه آزادی داشته باشند.