حکم بازپرداخت ۸ میلیونی به خریداران رانا+سند

 یکی از خریداران رانا از ایران خودرو در گفت و گو با  فارس اظهار داشت: در سال  ۹۱ برای خرید یک دستگاه رانا با قیمت ۲۱ میلیون و ۵۰۰۰ هزار تومان اقدام کردم. مدتی بعد و پیش از تحویل خودرو، ایران خودرو قیمت رانا را با استناد به مصوبه سازمان حمایت مصرف کننده و تولیدکننده ۸ […]

 یکی از خریداران رانا از ایران خودرو در گفت و گو با  فارس اظهار داشت: در سال  ۹۱ برای خرید یک دستگاه رانا با قیمت ۲۱ میلیون و ۵۰۰۰ هزار تومان اقدام کردم. مدتی بعد و پیش از تحویل خودرو، ایران خودرو قیمت رانا را با استناد به مصوبه سازمان حمایت مصرف کننده و تولیدکننده ۸ میلیون تومان افزایش داد و قیمت این خودرو به ۲۹ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

 

 وی ادامه داد: این در حالی است که قیمت رانا در قرارداد ما به صورت قطعی اعلام شده بود اما ایران خودرو قراردادهای قبلی را نیز مشمول افزایش قیمت کرد و در نهایت خودرو را با قیمت جدید به ما تحویل داد.

 

این خریدار معترض افزود: برای حل این مشکل به دیوان عدالت اداری شکایت کردیم که در نهایت رأی دیوان برای بازپرداخت ۸۸ میلیون تومان به خریداران رانا صادر شد.

 وی تصریح کرد: با این وجود، ایران خودرو از اجرای رأی دیوان عدالت خودداری کرده و حاضر به بازگرداندن پول اضافی دریافت شده از مشتریان نیست.
 وی از مسولان وزارت صنعت و قوه قضاییه خواست تا به مشکل این دسته از خریداران رسیدگی کنند.