حوادث اسکله پهل و لافت زیبنده منطقه آزاد قشم نیست

امام جمعه شهرستان قشم با بیان این مطلب که حوادثی نظیر آنچه در اسکله پهل و لافت اتفاق افتاد زیبنده منطقه آزاد قشم نیست تصریح کرد: سازمانی که مدعی رقابت با دنیا است نباید کمبود امکانات داشته باشد و جلوی حوادث این چنینی را بگیرد. حجت الاسلام جوکار در خطبه های نماز جمعه این هفته قشم […]

امام جمعه شهرستان قشم با بیان این مطلب که حوادثی نظیر آنچه در اسکله پهل و لافت اتفاق افتاد زیبنده منطقه آزاد قشم نیست تصریح کرد: سازمانی که مدعی رقابت با دنیا است نباید کمبود امکانات داشته باشد و جلوی حوادث این چنینی را بگیرد.

حجت الاسلام جوکار در خطبه های نماز جمعه این هفته قشم ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدا، جانبازان و ایثارگران ۸ سال دفاع مقدس گفت: دفاع مقدس همچنان ادامه دارد و دشمن در ابعاد مختلف در حال مقابله با ملت ایران است.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم؛ حجت الاسلام جوکار ادامه داد: دشمن در ۸ سال جنگ تحمیلی علیه جمهوری اسلامی و وضع تحریم های سخت قصد داشت  با انقلاب اسلامی مقابله کند که با روحیه انقلابی و جهادی جوانان غیور ایرانی نافرجام ماند و شکست خورد.

جوکار اظهار کرد: جنگ امروز دشمن با ملت ایران دارای ابعاد مختلفی است که جنگ در عرصه نظامی، اقتصادی، سیاسی و فرهنگی از آن جمله است.

وی افزود: جنگ موجود  و آتش افروزی های متعدد در منطقه و بوجود آوردن گروهک های تروریستی مختلف همه با نقشه استکبار جهانی و برای مقابله با جمهوری اسلامی است که با درایت و هوشمندی جمهوری اسلامی و فرماندهی معظم کل قوا این جنگ به خارج از مرزها هدایت شده است.

امام جمعه قشم اضافه کرد: در عرصه اقتصاد نیز دشمن در جنگی نابرابر با وضع تحریم های متعدد سعی دارد با ملت ایران به مقابله بپردازد.

حجت الاسلام جوکار به سخنرانی روز گذشته رئیس جمهوری در سازمان ملل متحد اشاره و ضمن تشکر از مواضع قاطع وی در خصوص آمریکا گفت: مواضع قاطع رئیس جمهور در خصوص آمریکا و بدعهدی های مکرر این کشور مستکبر نسبت به موضوعاتی نظیر برجام قابل تحسین و تشکر است اما جا داشت وی آمریکا را به عنوان منبع شرارت در دنیا نیز معرفی می کرد.

وی به سخنان مقام معظم رهبری در شروع مذاکرات و پیشبینی ایشان نسبت به بدعهدی های دشمن اشاره کرد و گفت: مسئولان ما تازه به این نتیجه رسیده اند که امریکا و هم پیمانانش بدعهد هستند و به تعهدات خود در قبال ملت ایران عمل نمی کنند.

جوکار گفت: اگر کسی گمان کند آمریکا دست از دشمنی با ملت ایران برخواهد داشت یا ساده لوح بوده و یا دشمن داخلی است.

خطیب نماز جمعه قشم در ادامه به طراحی دکترین دفاعی و نظامی توسط مقام معظم رهبری در چهار گام دفاع همه جانبه، دفاع بازدارنده، تهدید در برابر تهدید و افزایش قدرت تهاجمی اشاره کرد و افزود: ایران اسلامی باید انچنان در ابعاد نظامی و دفاعی به اقتدار برسد که دشمن جرات نکند چشم طمعی به خاک کشور داشته باشد.

وی افزود: علاوه بر این دشمن باید بداند که در مواقع لزوم جمهوری اسلامی با شرورهایی که به شرارت های موجود در منطقه دامن می زنند و به تعبیر مقام معظم رهبری با چاقوکش های منطقه برخورد می کند و به آنها هجوم می برد.

امام جمعه قشم تدبیر مقام معظم رهبری به عنوان فرماندهی کل قوا در موضوعات و ابعاد مختلف نظامی را بسیار ستودنی و قابل ستایش ارزیابی کرد و گفت: دو مانور بزرگ نظامی در تهران و بندرعباس به صورت کشوری برگزار شد که مشت محکمی بر دهان آمریکا بود.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار همچنین از بسیج ناحیه مقاومت سپاه قشم در افتتاح و برپایی نمایشگاه رزمی فرهنگی طلایه داران ایثار نیز قدردانی کرد.

خطیب نماز جمعه قشم در ادامه خطبه دوم به سخنان برخی مسئولان در خصوص ائمه جمعه کشور اشاره کرد و گفت: ائمه جمعه همانند چتری در بالای سر مردم قرار دارند و با دلسوزی پیگیر مشکلات مردم هستند و با دوری جستن از حزب و جناح با نگاهی پدرانه خواهان اصلاح امور هستند.

وی گفت: مسئولان بدانند اگر به پست و مقامی رسیده اند به برکت حرکت امام راحل و روحانیت و شکل گرفتن انقلاب اسلامی بوده است.

جوکار ادامه داد: دولتمردان با این افراد باید برخورد کنند در غیر این صورت مردم انان را طرد خواهند کرد.

امام جمعه شهرستان قشم در ادامه به حادثه اتوبوس در اسکله پهل و لافت اشاره کرد و گفت: سازمان منطقه آزاد که هم از ساکنین و مردم قشم و هم از مسافرین عوارض دریافت می کند باید خدمات و امکانات مناسب در اختیار مردم در بین راه و اسکله ها قرار دهد.

جوکار با بیان این مطلب که حوادثی نظیر آنچه در اسکله پهل و لافت اتفاق افتاد زیبنده منطقه آزاد قشم نیست تصریح کرد: سازمانی که مدعی رقابت با دنیا است نباید کمبود امکانات داشته باشد و جلوی حوادث این چنینی را بگیرد.

وی به مشکلات تجار و بازاریان در خصوص افزایش نرخ اجاره بها مغازه و مسکن اشاره کرد و گفت: دست های پشت پرده در قشم و درگهان در حال فعالیت هستند و با افزایش بی رویه و بدون نظارت قیمت اجاره بها در حال گرفتن بازار از دست کسبه مومن و متدین و واگذاری آن به افاغنه و غیره هستند.

امام جمعه قشم افزود: مسئولان منطقه توجه کنند فلسفه حضور آنان در جزیره خدمت رسانی به مردم است و در صورتی که نمی توانند به خوبی خدمت کنند تا قبل از آنی که نامشان در تریبون نماز جمعه برده شود جزیره را ترک کند.

وی از مسئولان درخواست کرد با گوش فرا دادن به امر رئیس جمهور در تسهیل امورات اداری ، امضاهای طلایی را جمع و سعی کنند  مشکلات مردم جزیره را مرتفع نمایند.