حمله به نمادهای دینی ماهیت فکری اغتشاش گران را افشا کرد

شیخ ابراهیم ابراهیمی از علمای اهل سنت جزیره قشم  طی  یادداشتی در خصوص حوادث و اغتشاشات چند روز گذشته لزوم تمسک والدین بر تربیت دینی و مراقبت بر رفتار فرزندان را متذکر  و خانواده را از آسیبهای فضای مجازی بر حذر داشت. در این یادداشت آمده است : حوادث چند روز اخیر در کشور عزیزمان […]

شیخ ابراهیم ابراهیمی از علمای اهل سنت جزیره قشم  طی  یادداشتی در خصوص حوادث و اغتشاشات چند روز گذشته لزوم تمسک والدین بر تربیت دینی و مراقبت بر رفتار فرزندان را متذکر  و خانواده را از آسیبهای فضای مجازی بر حذر داشت.

در این یادداشت آمده است : حوادث چند روز اخیر در کشور عزیزمان بار دیگر نشان داد که دشمنان با هر بهانه ای به دنبال ایجاد نا امنی و مهمتر از آن مقابله با احکام و ارزشهای اسلامی هستند.

اتفاق ناگوار سی ام شهریور ماه ۱۴۰۱ در جزیره قشم که همزمان با دیگر نقاط کشور توسط ضد انقلاب سازماندهی شده و متاسفانه گروهی هم در فضای مجازی  مورد اغفال قرار گرفته و در تجمعی غیرقانونی اقدام به تخریب اموال عمومی و بدتر از آن نمادهای دینی و ارزشی کردند باید از جنبه های گوناگون مورد توجه قرار گیرد.

ولنگاری در فضای مجازی و ترویج تفکرات ضد دینی و فریب نوجوانان یکی از زمینه های تحولات ضد فرهنگی و ایجاد شکاف  بین نسلی  است که متاسفانه والدین نسبت به آن بی توجه بوده و امروز آسیب فضای مجازی از جنبه فرهنگی آن به جنبه امنیتی تبدیل شده که می بایست مسئولین ذی ربط در خصوص این ولنگاری اقدام جدی به عمل آورند.

مسئله حجاب که امروز  دست مایه شرارت برخی افراد شده و متاسفانه آن را حقی فردی  قلمداد می کنند یکی از ضروریات دین اسلام است که هدف شرع مقدس از آن حفظ کرامت زن و بنیان خانواده است . دشمنان اسلام  در این دوره کانون خانواده و عفت و حیای مادران امروز و آینده را نشانه  رفته اند و با تبلیغات دروغین سعی در  کم رنگ کردن مسئله حجاب دارند و به طور قطع آنها به این هم بسنده نخواهند کرد و تا عادی شدن فساد اخلاقی  و نابودی بنیان خانواده ها دست بردار نخواهند بود ، لذا دستگاه قانون گذاری  کشور و دیگر دستگاه های فرهنگی نباید از این موضوع  غافل شوند و والدین هم این را بدانند که آزادی های غیر مشروع زندگی آینده فرزندان آنها را  نابود خواهد کرد.

گذشت زمان موضوع سو استفاده از درگذشت خانم مهسا امینی و تبدیل آن به اسم رمز ناامنی ، تجزیه طلبی و اختلاف افکنی قومی و مذهبی را به وضوح  مشخص کرد. از طرفی تخریب نمادهای مذهبی و آتش زدن روسری توسط افراد لا ابالی  در جزیره ای که مردم آن پایبند به دین مقدس اسلام  و وحدت بین مذاهب هستند ، ماهیت اغتشاش گران را افشا کرد چرا که این افراد متعلق به جزیره قشم نبوده و نخواهند بود و مردم متدین قشم اجازه تکرار این دست حوادث را نخواهند داد.

بر هم زدن آرامش جامعه و ایجاد نا امنی بر وضعیت اقتصادی جزیره و معیشت مردم تاثیر مستقیم خواهد داشت لذا از دستگاه قضایی  انتظامی و امنیتی درخواست می شود با اشخاصی که اقدام به دعوت و یا مباشرت به اقدامات غیر قانونی و هنجار شکنانه در جامعه را دارند با شدت برخورد نموده و از ایجاد ناامنی توسط این افراد جلوگیری به عمل آورند.

در پایان از اقشار جامعه درخواست می شود تا با درایت ،  بصیرت و تمسک به احکام دین اسلام و مراقبت  بر رفتار فرزندان  از فضای مسموم فتنه دور بمانند و مبتلا به فریب بیگانگان بی دین نشوند .