حمایت از کالای ایرانی یک واجب شرعی است

امام جمعه شهرستان قشم گفت: مسمومیت اقتصادی، دسیسه نوین دشمنان از طریق نبرد تمام عیار اقتصادی با ایران اسلامی است که با سعی در اشباع بازار از کالاهای خارجی، به دنبال پیشبرد مقاصد خود هستند. به گزاش پایگاه خبری امامت قشم، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم تلاش […]

امام جمعه شهرستان قشم گفت: مسمومیت اقتصادی، دسیسه نوین دشمنان از طریق نبرد تمام عیار اقتصادی با ایران اسلامی است که با سعی در اشباع بازار از کالاهای خارجی، به دنبال پیشبرد مقاصد خود هستند.

به گزاش پایگاه خبری امامت قشم، حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نمازجمعه این هفته شهرستان قشم تلاش برای تحقق شعار سالجاری را تکلیفی عمومی عنوان و اظهار کرد: حمایت از کالای ایرانی یک واجب شرعی می باشد.

جوکار با اشاره به شکست دشمن در مقابله نظامی با ایران اسلامی، تصریح کرد: دشمن در سال های اخیر به همراه جنگ فرهنگی، نبرد تمام عیار اقتصادی در پیش گرفته است.

وی ادامه داد: دشمن نتوانست بهره مورد نظر را از تحریم های اقتصادی ببرد چرا که مردم ایران بخاطر پایبندی به نظام مقدس جمهوری اسلامی و تبعیت از مقام معظم رهبری در مقابل بسیاری از مشکلات صبر پیشه کردند اما تعطیلی کارخانه ها و بیکاری جوانان، طمع دشمنان را بر انگیخت و سوء استفاده از آن را در دستور کار قرار دادند.

امام جمعه شهرستان قشم از فعال سازی بخش تولید در برخی کشورهای منطقه با هدف تاثیر گذاری بر بازار ایران و ورود قانونی و غیرقانونی کالاهای هدف دار خارجی به عنوان بخشی از دسیسه های نوین دشمنان در جنگ اقتصادی نام برد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار تصریح کرد: قاچاق، علاوه بر اینکه امنیت و سلامت غذایی جامعه را به خطر می اندازد، یکی از دلایل عمده ارزان بودن کالای های خارجی نسبت به تولیدات ملی می باشد.

رضا جوکار احیاء کارخانه ها، اشتغال جوانان و پویایی اقتصاد ملی را راهکار مقابله با جو مسموم پدید آمده دانست که از طریق حمایت از کالای ایرانی محقق می شود.

امام جمعه قشم در تشریح نقش اقشار مختلف جامعه در این راستا، تاکید کرد: مسئولین، تولیدکنندگان و مردم در این راستا باید به نحوی موثر با نظارت و تسهیلگری، ارتقاء کیفیت، ارائه قیمت رقابتی و خرید کالای داخلی ایفای نقش نمایند.

جوکار با تاکید بر همگامی مسئولین با لایه های درونی جامعه متذکر شد : در مجالس دینی و بر روی میزهای مسئولان نباید هیچگونه کالای خارجی وجود داشته باشد.

***

* ایران، فاتح قلب ملت ها شده است

امام جمعه شهرستان قشم با اشاره به دیدار اخیر فرماندهان نظامی با رهبر معظم انقلاب، گفت: جمهوری اسلامی ایران بدون کشورگشایی، دل های مردم کشورهای مختلف را تسخیر کرده و به نفوذی جهانی دست یافته که برای دشمنان خوشایند نیست.

جوکار با بیان اینکه دنیای استکبار از هزینه های گزافی که برای مقابله با ایران اسلامی با پدید آوردن گروهک های تکفیری کرده پشیمان است، افزود: تا زمانی که ملت مقتدر ایران از ولی فقیه تبعیت می کنند و پشتیبان مردم مظلوم منطقه و جهان هستند، دشمن راه به جایی نخواهد برد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار اظهار کرد: اقتدار ایران محصول برخورداری از ملتی ولایی، ارتشی مکتبی و نیروهای مسلح متکی بر سلاح ایمان، تقوا و معنویت است و اینک کشور قدرتمند ایران از امنیتی پایدار بهره می برد و هرگز برای تامین امنیت خود به کسی باج نمی دهد.

***

* ضرورت بازشناسی و احیاء روحیات مدیریتی دهه ۶۰

جوکار در بخشی دیگر از خطابه آخرین جمعه ماه رجب ادامه داد: دعا، یاد خدا، اصلاح دل ها و بازشناسی ارزش ها و روحیات مدیریتی سال ۶۰ کلید حل مشکلات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی کشور است که رهبر معظم انقلاب اسلامی به آن اشاره فرمودند.

وی ماه های رجب، شعبان و رمضان را بهترین فرصت برای تقویت ارتباط با خدا عنوان و ابراز داشت: امروزه جامعه به شدت نیازمند الگوگیری از سیره نبوی می باشد.

امام جمعه شهرستان قشم گفت: پیامبر اکرم(ص) در طول دو دهه، محیط جاهلیت را به فضای برابری و برادری، ایثار و خدا محوری تبدیل کرد و می توان مبعث آن حضرت(ص) را سرمنشاء تحولات اخلاقی، درونی و تربیت جامعه بشری دانست.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار سالروز وفات ابوطالب عموی پیامبر(ص) و پدر امیرالمومنین علی علیه السلام را تسلیت گفت و اظهار کرد: نقش ابوطالب به عنوان انسانی موحد در زندگی پیامبر اعظم(ص) و پیشبرد اسلام ناب، در منابع شیعه و اهل سنت بسیار برجسته و غیرقابل انکار است.

وی در همین راستا در خطبه اول با بیان دلائل متعدد از منابع شیعه و اهل سنت به اثبات ایمان حضرت ابوطالب علیه السلام پرداخت.