حماسه سوم خرداد نمادی غرور انگیز از ایثار ملت انقلابی ایران است

حجت الاسلام و المسلمین محمد کاظم مناقبیان امام جمعه هرمز در جلسه شورای اداری این بخش با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر، اظهار داشت: سوم خرداد حماسه‌ای است که اراده، شجاعت و ایثار مردم تمام نقاط کشور را به منصه ظهور می‌کشاند. وی سوم خرداد را نماد مبارزه همه جانبه ملت ایران علیه استکبار جهانی دانست […]

حجت الاسلام و المسلمین محمد کاظم مناقبیان امام جمعه هرمز در جلسه شورای اداری این بخش با گرامیداشت سالروز آزادسازی خرمشهر، اظهار داشت: سوم خرداد حماسه‌ای است که اراده، شجاعت و ایثار مردم تمام نقاط کشور را به منصه ظهور می‌کشاند.

وی سوم خرداد را نماد مبارزه همه جانبه ملت ایران علیه استکبار جهانی دانست و گفت: آزادسازی خرمشهر در هشت سال دفاع مقدس گنجینه با ارزش رزمندگان اسلام است که از ارزش‌های والای انقلاب دفاع کردند.

حجت الاسلام مناقبیان  با بیان اینکه سوم خرداد حماسه‌ای است که باید در تاریخ کشور همیشه جاوید و ماندگار باشد، افزود: بزرگداشت حماسه فتح خرمشهر ارج نهادن به ارزش ایثار و رشادت‌های ایثارگران و تقویت روحیه مقاوت و شجاعت در نسل جوان جامعه است.

امام جمعه جزیره هرمز  با بیان اینکه سوم خرداد روز مهم و تاریخی است، افزود: تمام فعالیت‌ها و زحمات انقلاب در این روز متجلی شد، چرا که توکل به خدا، غیرت، شجاعت و ولایت پذیریی در این روز به نهایت خود رسید.

 وی تصریح کرد: باورها و آرمان‌های دینی مردم ایران اسلامی که در رأس آن دفاع از انقلاب اسلامی است، در روز سوم خردادماه نمایان شده است.

حجت الاسلام مناقبیان  با بیان اینکه ایران اسلامی در حال حاضر دارای اقتدار و عزت بسیار زیادی در سطح جهان است، گفت: این اقتدار در واقع به دلیل ایثارگری رزمندگان و جانفشانی شهیدان در دوران دفاع مقدس و در حماسه فتح خرمشهر به دست آمده است و جهانیان می‌دانند که ایمان و ایثار جوانان ایرانی مهم‌ترین اسلحه ماست و از همین ایمان بیشترین هراس را دارند.

وی خاطر نشان کرد: روز آزادسازی خرمشهر باید با شکوهی خاص گرامی داشته شود، تا علاوه بر آشنایی نسل سوم انقلاب با رشادت‌ها و جانفشانی‌های رزمندگان کشورمان، روحیه ایثار، مقاومت و از خوگذشتگی در راه اعتلای میهن را در آنان تقویت و نهادینه‌سازی شود.

امام  جمعه هرمز  در ادامه با تأکید بر اینکه شهدای انقلاب و هشت ساله دفاع مقدس با تقدیم بهترین داشته‌هایشان ایرانی آزاد را به ملت هدیه کردند، ادامه داد: حفظ این ارزش‌ها که ثمره هزاران شهید گلگون کفن این مرز و بوم است وظیفه و رسالتی سنگین است که همه باید نسبت به این مهم احساس مسئولیت کنند. ‌

وی با بیان اینکه هدف اصلی دشمنان در جنگ نرم از بین بردن ارزش‌های دینی و اسلامی مسلمانان است، اذعان داشت: حضور چشمگیر جوانان ایران اسلامی بعد از پیروزی انقلاب در عرصه‌های مختلف علمی، دینی، سیاسی، فرهنگی و غیره موجب اقتدار بیش از پیش نظام و ناامیدی دشمنان شده است.

مناقبیان  تبیین اهداف شهدا و انتقال فرهنگ ایثار و شهادت‌طلبی در بین جوانان را امر ضروری دانست و گفت: دشمن در کمین نشسته است و از هر فرصتی برای خدشه‌دار کردن نظام استفاده می‌کند و این وظیفه آحاد جامعه است که با افزایش و ارتقای سطح بصیرت دینی و سیاسی خود دشمن را در دستیابی به اهدافشان ناامید کرد.

وی خاطرنشان کرد: انتقال واقعیت‌های جنگ به نسل جوانان در ماندگاری ایثار و از خودگذشتگی‌های ملت ایران در طول هشت سال جنگ تحمیلی نقش کلیدی دارد.

انتقاد از حضور نیافتن برخی از مسئولان در جلسه شورای اداری

امام جمعه هرمز درادامه با انتقاد از حضور نیافتن برخی از مسئولان بخش هرمز در جلسات گفت این جلسات با هم اندیشی می توان مشکلات مردم را حل کرد و نبود آن مسئول و نداده گزارش کار خود به منزله  کم کار بودن آن دستگاه است .

وی نیز از نماینده عالی دولت خواست با اینگونه دستگاه های برخورد جدی داشته باشد.

مناقبیان اظهار داشت : چند مدتی که دراین جزیره  بنده به عنوان امام جمعه حضور داشته ام   برخی از مسئولان را یا ندیده ام  یا هروقت سراغ آن را میگیریم در منطقه حضور ندارند و نمی شناسمشان .

امام جمعه هرمز نیز گفت :هرکس که هر اداره ای و پستی را به دست گرفته است باید برای خدمت به مردم باشد نه اینکه فقط نامشان مدیر باشد و در هیچ کاری مشارکت نداشته باشند .

وی نیز گفت :عدم حضور برخی از مسئولان محسوس است و این یک تخلف اداری می باشد که باید با آن برخورد کرد و در دولت تدبیر و امید هر کس کاری برای نردم انجام ندهد جایگاهی در بین مردم نخواهد داشت .