حفظ میراث فرهنگی هدف سازمان منطقه آزاد قشم است

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم گفت: حفظ آیین های و میراث فرهنگی هدف و برنامه های سازمان منطقه آزاد قشم است . عبدالجواد کمالی افزود : برافراشتن بادبان ها در لافت نماد از دریانوردان و مردمان این جزیره است که با کشتی ها به سرزمین های دیگرسفر های طولانی می […]

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم گفت: حفظ آیین های و میراث فرهنگی هدف و برنامه های سازمان منطقه آزاد قشم است .

عبدالجواد کمالی افزود : برافراشتن بادبان ها در لافت نماد از دریانوردان و مردمان این جزیره است که با کشتی ها به سرزمین های دیگرسفر های طولانی می کردند.

وی اظهار داشت: این مراسم با قدمتی بیش از ۵۰۰ سال با مدح و ستایش پیامبر و ائمه شروع می شود وبا برافراشته شدن بادبان ها سفر دریانورردان آغار می شود .

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم شهرلافت را مرکز میراث فرهنگی و آثار باستانی دانست و تاکید کرد :منطقه آزاد قشم به دنبال ثبت ملی شدن مراسمات موسیقی عزوا و بادبان کشی در جزیره قشم است .

وی گفت : منطقه آزاد قشم میراث فرهنگی و مراسمات آیینی و آیین های میراث فرهنگی را حفظ می کند .

وی در ادامه به برنامه های هفته گردشگری در قشم اشاره کرد و افزود: فعالان برگزاری هفته گردشگری قشم ظهر روز جمعه در آئین عبادی سیاسی نماز جمعه  شرکت خواهند کرد و بعدازظهر این روز مسابقات شتر سواری برگزار می شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم ؛ یاد آورشد: در سه روز پایانی هفته گردشگری قشم نیز چند برنامه شامل کنفرانس خبری ویژه با حضور خبرنگاران و مسئولان حوزه گردشگری سازمان منطقه آزاد و دیدار با امام جمعه شهرستان قشم، افتتاح پروژه های مربوط به این هفته در حوزه صنایع دستی و گردشگری و پایان بخش برنامه های هفته گردشگری قشم و روز دوشنبه هفتم بهمن ماه نیز به نشست هم اندیشی با فعالان عرصه گردشگری در مرکز بین المللی رشد قشم برگزار خواهد شد.

بنا به این گزارش ، هفته گردشگری قشم (اول تا هفتم بهمن ماه) در تقویم گردشگری کشور به ثبت رسیده و همه ساله ویژه برنامه هایی همزمان با آغاز این هفته در جزیره زیبای قشم برگزار می شود.