حفظ انقلاب و دستاوردهای مهم آن از کارهای ارزشمند سربازان گمنام است

امام جمعه هرمز در خطبه های این هفته نماز عبادی-سیاسی جمعه جزیره هرمز  گفت: برخی کشورهای منطقه برای جبران آزردگی شدید خود از پیروزی نوری مالکی به عنوان یک فرد شیعه در انتخابات ریاست جمهوری عراق، تمام تلاش خود را معطوف به ایجاد اغتشاش و ناامنی در این کشور کرده است. وی مهمترین جریان هفته […]

امام جمعه هرمز در خطبه های این هفته نماز عبادی-سیاسی جمعه جزیره هرمز  گفت: برخی کشورهای منطقه برای جبران آزردگی شدید خود از پیروزی نوری مالکی به عنوان یک فرد شیعه در انتخابات ریاست جمهوری عراق، تمام تلاش خود را معطوف به ایجاد اغتشاش و ناامنی در این کشور کرده است.

وی مهمترین جریان هفته اخیر در منطقه را تحولات عراق عنوان کرد و گفت: در شرایطی که گروه های سیاسی عراق در هفته گذشته سرگرم رایزنی با هم برای تشکیل دولت بودند گروه های تروریستی و تکفیری به عملیات انتحاری که باعث شهادت مظلومانه انسان های بی گناه شد و انجام یورش به شهرهای مختلف این کشور دست زدند.

حجت الاسلام و المسلمین محمد کاظم مناقبیان در ادامه با اشاره به درگیری ها و بحران کشور عراق بیان داشت: گروه تروریستی داعش که به کشتار مردم عراق می پردازد زاییده دست استکبار جهان و صهیونیست است و ما نباید دشمن اصلی خود را فراموش کنیم.

مناقبیان  افزود: گروه داعش که با وحشی گری سر می‌برند و مردم را دسته جمعی کشتار می‌کنند از حمایت کشورهایی چون ترکیه، عربستان، آمریکا و صهیونیست‌ها برخوردارند.

امام جمعه هرمز  با بیان اینکه حمله داعش به عراق نشان دهنده چند مسئله است تصریح کرد: مردم عراق چند روز پیش در انتخابات آزاد و قانونی نظر صریح خودشان را اعلام کردند. برخی کشورهای منطقه و آمریکا به شدت از نتیجه این انتخابات نگران هستند و این حمله وحشیانه پاسخ به انتخابات موفقیت آمیز عراق بود.

وی اظهار کرد: آمریکایی‌ها می‌خواستند همان بلایی که بر سر مردم مصر آوردند را بر سر مردم عراق بیاورند.

حجت الاسلام مناقبیان افزود: حوادث عراق درس بزرگی برای احزاب و گروه های مختلف عراقی به ویژه شیعیان است که باید دست از تفرقه بردارند و بیشتر به اتحاد فکر کنند.

امام جمعه هرمز با تبریک ۱۵ شعبان سالروز ولادت با سعادت یگانه منجی عالم بشریت حضرت مهدی (عج) اظهار کرد: در آیات و رویات فراوانی به مساله مهدویت و ظهور یگانه منجی عالم بشریت اشاره شده است.

حجت الاسلام مناقبیان با بیان اینکه قیام و حکومت حضرت ولی عصر (عج) جهانی است، ادامه داد: به این امر مهم خداوند در زبور، تورات، انجیل و بویژه قرآن مجید اشاره کرده است.

امام جمعه هرمز گفت: مساله مهدیت علاوه بر شیعه جزو جهان بینی همه مکاتب آسمانی است و برمبنای روایت موجود در کتب علمای بزرگ اهل سنت موضوع مهدویت قابل انکار نیست و هیچ کس نمی تواند منکر ظهور منجی عالم بشریت شود.

وی با اشاره به مصادف شدن روز سربازان گمنام امام زمان (عج) با نیمه شعبان گفت: تلاش های این سربازان در حفظ و صیانت از نظام جمهوری اسلامی بر کسی پوشیده نبوده و حفظ انقلاب و دستاوردهای مهم آن از کارهای ارزشمند سربازان گمنام است.

حجت الاسلام مناقبیان در پایان  به بحث قرائت لایحه الحاق جزیره هرمز که قرار است در در مجلس به رای گذاشته شود اشاره و گفت: از نمایندگان مردم هرمزگان در مجلس انتظار می رود به خواسته مردم محروم این منطقه جواب مثبت بدهند .

وی اظهارداشت: بحث الحاق جزیره هرمز به منطقه آزاد از سوی دولت به مجلس ارائه شده و مدیران اجرایی قول داده اند که در صورت تصویب نمایندگان به سرعت بر رونق این جزیره شتاب بخشندو امیداریم این طرح با رای بالای نمایندگان مجلس موجبات رونق سرمایه گذاری و رفع بیکاری را در هرمز فراهم سازند.

مناقبیان گفت: لازم است که نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی نیز این امید مردم را زودتر به نتیجه برسانند زیرا تنها جزیره ای که خارج از قوانین جزیره ای مانند یک خشکی با آن معامله می شود و ماحصل این نوع نگاه عدم رونق اقتصادی و بیکاری است.

وی ادامه داد: تنها جزیره‌ای که خارج از قوانین جزیره‌ای مانند یک خشکی با آن معامله می‌شود، هرمز است.

به گفته مناقبیان، ماحصل این نوع نگاه عدم رونق اقتصادی و بیکاری جوانان مردم این جزیره بوده است.

وی یادآور شد: در حال حاضر نگاه مردم جزیره هرمز به گام بلند مجلس در‌ خصوص معیشت‌شان است تا تنها جزیره‌ای که از میان جزایر از هیچ گونه امکانات و امتیازات جزیره‌ای برخوردار نیست را دارای شکوفایی و آبادانی کنند و رونق قرن‌های پیش خود را مشاهده کنند.