حضور در انتخابات تعیین کننده سرنوشت خود و دیگران

برای همه ما پیش آمده که برای لحظه ای امکان انتخاب داشته باشیم ، انتخاب هایی که حتی ممکن است تا آخر زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهد ، انتخاب رشته تحصیلی ، شغل ، همسر و محل زندگی از جمله مهمترین انتخابهای هر شخصی است که نه تنها بر زندگی شخص بلکه بر […]

برای همه ما پیش آمده که برای لحظه ای امکان انتخاب داشته باشیم ، انتخاب هایی که حتی ممکن است تا آخر زندگی ما را تحت تاثیر قرار دهد ، انتخاب رشته تحصیلی ، شغل ، همسر و محل زندگی از جمله مهمترین انتخابهای هر شخصی است که نه تنها بر زندگی شخص بلکه بر سرنوشت خانواده او اثر مثبت یا منفی داشته باشد.
گزینش مسئولان نیز از جمله انتخاب هایی است که نتیجه آن به صورت مستقیم بر زندگی مردم اثر داشته و علاوه بر آن در همه کشورهای جهان نماد دمکراسی ، نحوه حکمرانی و تعیین کننده سرنوشت و نحوه زندگی انسانها است که آرا و تصمیم حداکثری اعضای جامعه آینده آنها و دیگران را برای مدتی طولانی مشخص و یا تغییر می دهد .
در کشور ما همه مسئولان به نوعی مستقیم یا غیر مستقیم توسط مردم انتخاب می شوند و قوانین اداره کشور نیز توسط منتخبین مردم تصویب می شود که این جمهوریت نشان دهنده عزم ملی آنها در سالهای پس از پیروزی انقلاب است و در این مدت سلایق سیاسی با شعارهای مختلف حاکمیت را در دست گرفته اند که این نشان دهنده سلامت انتخابات در کشور و کسب آرای توسط جناح های سیاسی است.
در طول این سالها مردم خاطرات تلخ و شیرینی را از آمدن دولتهای مختلف داشته اند و تجربیات خوبی در انتخابات نمایندگان مجلس شورای اسلامی ، ریاست جمهوری ، مجلس خبرگان رهبری و شوراهای اسلامی شهر و روستا کسب کرده اند.
دولتهای گذشته برای مردم دستاوردهای متفاوتی را در بر داشته اند و شوراهای اسلامی نیز در مدیریت شهرها و روستاها توانسته اند بر رونق کسب و کار ، برنامه های عمرانی و یا فرهنگی و ورزشی محلی تاثیر گذار باشند.
اما آنچه انتخابات ۱۴۰۰ را از دیگر انتخابات متمایز می کند تلاش دشمنان برای مایوس کردن مردم از حضور در انتخابات و بی اثر جلوه نشان دادن انتخاب آنهاست و این در حالی است که شرع و عقل حکم به تعیین سرنوشت توسط خود انسانها داده و نباید برای فرار از تاثیرات ناشی از انتخاب بدی که شاید در قبل داشته ایم از تلاش برای تغییر وضعیت کنونی مایوس شویم.
بر این اساس حضور در عرصه انتخابات و انتخاب اشخاص صالح به عنوان اعضای شوراهای اسلامی و فرد اصلح برای ریاست دولت با توجه به شاخصه هایی که هم اکنون قوه مجریه نیازمند آن است وظیفه ای است که نه تنها بر سرنوشت خودمان بلکه بر زندگی دیگران نیز تعیین کننده خواهد بود و به عنوان حق الناس نیز تلقی می گردد. امید است با حضور پرشور مردم در پای صندوق های رای شاهد انتخاب افرادی شایسته بر مسند امور باشیم.