حضرت معصومه(س) بهترین الگو برای دختران است

حجت الاسلام و المسلمین عبدالحمید گلزاری ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) این عبد بزرگ ، پاکدامنی و خلوص نیت را از بارزترین ویژگی های حضرت معصومه (س) بر شمرد و با اشاره به کرامات آن بانوی بزرگوار، بیان داشت: حضرت معصومه (س) در نزد ائمه اطهار (ع) از محبوبیت […]

حجت الاسلام و المسلمین عبدالحمید گلزاری ضمن تبریک فرا رسیدن ولادت با سعادت حضرت فاطمه معصومه (س) این عبد بزرگ ، پاکدامنی و خلوص نیت را از بارزترین ویژگی های حضرت معصومه (س) بر شمرد و با اشاره به کرامات آن بانوی بزرگوار، بیان داشت: حضرت معصومه (س) در نزد ائمه اطهار (ع) از محبوبیت و مقام و شخصیت بالایی برخوردار بود.

حجت الاسلام عبدالحمید گلزاری ضمن بیان جایگاه  و مقام حضرت معصومه(س) اظهار داشت: جایگاه آن حضرت آنقدر رفیع است که حضرت امام رضا(ع) درباره اش می فرماید هر کس قبر خواهر ام را در قم زیارت کند، همانند کسی است که مرا زیارت کرده است

وی افزود: حضرت معصومه‌(س) سرمایه معنوی تشیع است که غیر از انتصاب شان به معصوم، از علم و دانش فراوان و معنویت خاصی برخوردار بودند و در خاندانی که سرچشمه علم و تقوا و فضایل اخلاقی بود، پرورش یافت و خود نیز به همین سبک و روش زندگی کردندو این بانوی بزرگوار در دفاع و حمایت از ولادت همچون حضرت زینب(س) شجاعانه در برابر مغرضان و منافقان ایستاد.

حجت الاسلام گلزاری ضمن بر شمردن پاره ای از کرامات آن حضرت، گفت: خیلی از بزرگان برای حل مشکلات علمی به محضر آن حضرت می رسیدند و با استمداد ایشان بر مشکلات فائق می شدند.

وی در ادامه گفت: اگر می خواهیم در روز قیامت به شفاعت فاطمه زهرا(س) برسیم، باید به ارزش های اهل بیت(ع) و سیره ائمه اطهار (ع) عمل کنیم و برای بانوان ما  این بانوی بزرگوار بهترین الگو بخصوص برای دختران است.

امام جمعه موقت هرمز ، خاطرنشان کرد: یکی از ویژگی های خاص آن حضرت این است که ملجأ و پناهگاه علماء و مرکز نشر معارف اسلامی و مکتب نورانی تشیع است.

وی در ادامه شخصیت دختر در اسلام را مهم دانست و گفت: شخصیتی که دختر در اسلام دارد در هیچ مکتبی اهمیت داده نشده است اسلام دختران را قبل از پسران شخصیت اجتماعی داده و این نشانگر قابلیت بیشتر در دختران است.

حجت الاسلام گلزاری اظهار داشت : فاطمه معصومه (س) از جهات مختلف علمی واخلاقی می تواند الگوی دختران ما باشد وانتخاب روز ولادت با سعادت ایشان به عنوان روز دختر بی جهت نبود است.