حراست از انقلاب و دستاوردهای آن وظیفه همگانی است

امام جمعه اهل سنت قشم  در دیدار مسئولین شهرستان قشم که به مناسبت دهه فجر انجام شد گفت : همه ما علاقمند به کشور ایران و حکومت دینی آن هستیم و برای حفظ این نعمت الهی  باید مردم و مسئولین با جدیت تلاش نمایند. شیخ عبدالرحیم خطیبی افزود :‌ همانطور که امام علی(ع) فرموده اند […]

امام جمعه اهل سنت قشم  در دیدار مسئولین شهرستان قشم که به مناسبت دهه فجر انجام شد گفت : همه ما علاقمند به کشور ایران و حکومت دینی آن هستیم و برای حفظ این نعمت الهی  باید مردم و مسئولین با جدیت تلاش نمایند.

شیخ عبدالرحیم خطیبی افزود :‌ همانطور که امام علی(ع) فرموده اند هر چیزی آفتی دارد لذا خطرات و آسیب هایی هم ممکن است که انقلاب را تهدید کند واین آفتها را می توان در ده عنوان دسته بندی کرد:

اولین آفت حراست نکردن از مرزهای فرهنگی و دستاورد های فکری واعتقادی است که دشمن در قالب تهاجم فرهنگی اعتقاد و دین مردم ایران را مورد آسیب قرار داده است.

دومین آسیب تفرقه و اختلاف است که در صورت های قومی ، مذهبی و حزبی ممکن است به وجود آید و این اختلافات در صورتی که به مشاجره تبدیل شود خطرناک است ، البته اختلاف سلیقه ها در هر صورت وجود دارد لذا می بایست این تفاوت اندیشه ها برای کمک به یکدیگر استفاده شود در غیر این صورت موجب سستی و ضعف خواهد شد.

سومین آفت ضعف در جمهوریت نظام است ، خوشبختانه با انجام انتخابات و تشکیل شوراها مردم در مدیریت کشور دخالت دارند و این نشانه ای از عملی شدن آیات الهی که همان شاور هم فی الامر  در جمهوری اسلامی است ، بعضی از جیره خواران استکبار سعی دارند تا حضور مردم را در انتخابات کم رنگ کنند پس همه سعی کنیم تا حضور مردم کم رنگ نشود.

از دیگر آسیبها دنیازدگی است که باعث می شود دشمن طمعکار شود ، رمز موفقیت ما در هشت سال دفاع مقدس روحیه شهادت طلبی بود که انقلاب را در آن زمانی که همه دنیا علیه ایران بسیج شده بودند بیمه کرد .

امام جمعه اهل سنت قشم اسراف و تبذیر را از دیگر آفت های انقلاب برشمرد و ادامه داد : حفاظت از  سرمایه های کشور موجب خودکفایی می شود و از طرف دیگر ترویج روحیه مصرف گرایی راه را برای نابودی استقلال کشور و تسلط کافران باز می کند.

وی  کفران نعمت را از دیگر آفتهای انقلاب دانست و اضافه کرد : دستاوردهایی که انقلاب تا کنون بدست آورده است را باید شکر گذارد بود و در صورتی که ما از این نعمات غافل شویم کفران نعمت الهی را کرده ایم.

شیخ خطیبی گفت : صبر و بردباری از ابزارهایی است که می توان از رسیدن آسیب به انقلاب جلو گیری کرد لذا تحمل تحریم ها و تهدیدات دشمن موجب خود سازی و تقویت درونی نظام اسلامی می شود.

وی افراط و تفریط را از آسیب های انقلاب برشمرد و در پیش گرفتن اعتدال در همه امور را امری ضروری برای مدیریت کشور دانست و از طرفی وجود ظلم و بی عدالتی را بعنوان خطرناک ترین آسیب بیان کرد.

امام جمعه اهل سنت ترویج  معصیت و و فساد  را دهمین آسیب و آفت انقلاب ذکر کرد و گفت رذایل اخلاقی موجب انحراف جامعه و رخنه دشمنان خواهد شد.

وی در پایان از همه مسئولین خواست تا با سعی و تلاش در حفاظت از انقلاب اسلامی و دستاورد های آن کوتاهی نکنند.