حذف ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از عوارض تجمیعی دریافتی بنادر لافت و پهل

با دستور ویژه دکتر فتح الهی، سرپرست منطقه آزاد قشم ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از میزان عوارض تجمیعی دریافتی تمامی خودرو‌ها در بنادر مسافری لافت و پهل حذف شد . سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و تحول دیجیتال سازمان منطقه آزاد قشم با بیان این خبر گفت: براساس قانون مالیات بر ارزش افزوده شرکت‌های […]

با دستور ویژه دکتر فتح الهی، سرپرست منطقه آزاد قشم ۹ درصد مالیات بر ارزش افزوده از میزان عوارض تجمیعی دریافتی تمامی خودرو‌ها در بنادر مسافری لافت و پهل حذف شد .
سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و تحول دیجیتال سازمان منطقه آزاد قشم با بیان این خبر گفت: براساس قانون مالیات بر ارزش افزوده شرکت‌های ارائه دهنده خدمات حمل و نقل (اعم از بار و مسافر) از شمول این مالیات معاف هستند.

وی ادامه داد: بر این اساس با دستور ویژه سرپرست منطقه آزاد قشم از روز ۲۵ بهمن ماه سال جاری، میزان ۹ درصد مالیات ارزش افزوده اخذ شده از خودرو‌های عبوری در اسکله‌های لافت و پهل حذف شده است.
سرپرست مدیریت فناوری اطلاعات و تحول دیجیتال سازمان منطقه آزاد قشم افزود: بر این اساس برای وسایل نقلیه تریلی رقم ۱۴۴ هزار ریال، اتوبوس ۱۵۳ هزار ریال، ده چرخ ۸۱ هزار ریال، مینی بوس ۶۳ هزار ریال از عوارض تجمیعی دریافتی کسر می‌گردد.

به گفته جعفرپور؛ همچنین برای خودرو‌های خاور، وانت و سواری به ترتیب ۵۴ هزار ریال، ۴۵ هزار ریال و ۴۰ هزار و ۳۲۰ ریال حذف شده است.

گفتنی است پیش از این متولدین قشم دارای کارت فعال هوشمند شهروند الکترونیک از پرداخت تمامی عوارض دریافتی سازمان منطقه آزاد در بنادر مسافری لافت و پهل معاف شده بودند.