حجت‌الاسلام صدیقی: دولت‌های عربی رابطه خود را با رژیم صهیونسیتی قطع کنند

حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه‌های پیش از نماز جمعه این هفته تهران گفت:‌ تقوا هم توشه و هم لباس انسان است و انسان با لباس آبرویش حفظ می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین کاظم صدیقی در خطبه‌های پیش از نماز جمعه این هفته تهران گفت:‌ تقوا هم توشه و هم لباس انسان است و انسان با لباس آبرویش حفظ می‌شود.
وی با بیان اینکه بی‌حجابی و برهنگی، ارزان دادن ارزش والای بانوان است، تصریح کرد:‌ لباس زینت وقار و مجوز ارتباط با دیگران و نشانه اجتماعی بودن است.
حجت الاسلام صدیقی در ادامه افزود:‌ مقام معظم رهبری شعار امسال را رشد تولید و مهار تورم نامگذاری کردند که این کارشناسی آن حکیم است که می‌داند اگر اقتصاد کشور و چرخ تولید راه بیفتد، خیلی از دو قطبی‌ها و بهانه جویی‌هایی که برای بیکاران است و مردم را ناراحت می‌کنند کنار می‌رود.
امام جمعه موقت تهران افزود:‌ در مسئله رشد تولید و مهار تورم، رئیس دولت و قوه اجرایی با حضور مستقیم در بنگاه‌های تولیدی و اقدامات موثر و پیگیری‌های مستمر توانستند بالغ بر ۶۰۰۰ بنگاه اقتصادی راکد و یا نیمه فعال را به بهره‌وری و فعالیت در بیاورند که این یکی از پیروزی‌های بسیار خوب است.
حجت الاسلام صدیقی تشریح کرد:‌ نرخ بیکاری در این دولت رو به کاهش است؛‌ در مسئله نفت و معادن زیرزمینی پیشرفت‌های خوبی نصیب این مردم به برکت فعالیت‌های این دولت شده است و در مسئله مهار تورم و رشد نقدینگی رقم آن از ۴۲ تا ۳۴ درصد کاهش یافته است.
وی در ادامه گفت:‌ یکی از عوامل تورم از نظر کارشناسان مسئله نقدینگی بوده است که مهار نقدینگی کار بسیار مهم و دقیقی بود که توانستند آن را از ۴۲ به ۳۴ کاهش دهند و این شاخص خوبی است.
وی یکی از دیگر امتیازات مثبت این دولت را اختصاص صد درصدی بودجه عمرانی دانست و گفت:‌ در دولت‌های قبل بودجه‌های عمرانی کمتر دیده میشد و به سایر بودجه‌ها توجه می‌کردند.
حجت الاسلام صدیقی انضباط مالی را دیگر امتیازات این دولت در این سال‌ها برخواند و تاکید کرد:‌ استقراض از بانک مرکزی برای اداره امور در این مدت برای دولت پیش نیامد.
امام جمعه موقت تهران عنوان کرد‌:‌ استمرار سفرهای کاری رئیس جمهور به استان‌ها و پیگیری ‌حضوری از یک طرف و ارتباط با مردم از طرف دیگر و شنیدن مشکلات از خود آنها هم یک موضوع دیگر است؛‌ به عنوان مثال در سفر بندرعباس یک مشکل ۳۵ ساله را تصمیم‌گیری کردند و آن موضوع را برای استان تامین کردند.
وی همچنین دیپلماسی فعال اقتصادی این دولت را هم تحسین کرد.
حجت‌الاسلام صدیقی تصریح کرد: رهبر انقلاب فرمودند که حضور در انتخابات جهاد و مقابله با دشمن و بدخواهان کشور بود. مردم علی‌رغم یک‌سال تبلیغات بی سابقه دشمنان و ضد انقلاب‌های داخلی کشور، پای صندوق‌های رأی حاضر شدند.
وی ادامه داد: حضور عزت ساز مردم با بصیرت ایران نشان‌دهنده دین داری، ولایتمداری، دشمن شناسی و زمان شناسی است.
وی با بیان اینکه مردم علی‌رغم مشکلات معیشتی پای صندوق‌های رأی حاضر شدند و این حضور از سوی افرادی در جامعه انجام شد که گرفتاری‌های معیشتی دارند، افزود: مشارکت ۴۱ درصدی یک جهاد مقبول و سرافرازی ثابت در تاریخ انتخابات بود.
خطیب نماز جمعه تهران در ادامه با اشاره به جنایات رژیم صهوینستی در غزه گفت: مساله اول جهان اسلام مساله فلسطین است؛ در چند وقت اخیر صهیونیست های نکبت، خدازده و در حال فروپاشی کامل به فرماندهان ما در سوریه و قسمت های دیگر حمله کردند و البته ضربه متقابل در سوریه، عراق، پاکستان و لبنان خوردند؛ دست برتر برای جبهه مقاومت بود و قهرمان جبهه مقاومت ایران سرافراز و رهبر حکیم همیشه حاضر در صحنه پیغمبرگونه ما است.
صدیقی خاطرنشان کرد: جنگ غزه علاوه بر مشکلاتی که برای مردم ایجاد کرده، دو مساله را برجسته می کند؛ یکی جنایت بی حد و حصر آمریکا و نوچه اش اسرائیل است که در جنایت حد نمی شناسند. آن ها مردم بی دفاع را کشته، مریض های بیمارستان را مورد تهاجم قرار داده، کودکان را از بین می بردند. در غزه غذا و آب و دارو و امنیت و سرپناه نیست. جا دارد انسان در این وضعیت خون گریه کند.
وی افزود: مگر مردم غزه انسان و مسلمان نیستند چرا دولت‌های عربی که نام خود را مسلمان گذاشتند، با اسرائیل قطع رابطه نمی کنند و برخی کشورهای خدازده به اسرائیل کمک کرده و به ضرر مقاومت کار می کنند؟ حضرت آقا به حق فرمودند که مقاومت به زودی پوزه و بینی اسراییل را به خاک می مالد؛ ان شاءالله چنین روزی نزدیک است و تبدیل به روز حسرت و پشیمانی برای کشورهایی می شود که به میدان نیامده و با کفار همراه شده، مسلمانان را تضعیف کرده و در خون کودکان سهیم شدند.