حتماً اعتدال غربی مورد نظر رئیس‌جمهور منتخب نیست/ پیشبرد اقتصاد و علم اولویت‌ دولت آینده

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به طرح شعار اعتدال گفت: حتما اعتدال در مفهوم غربی خود، مورد نظر رئیس‌جمهور منتخب و دولت جدید نیست زیرا آن اعتدال به معنای کوتاه‌آمدن در مقابل سختی‌ها و دشمنی‌ها است. به گزارش هرمز، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به ویژگی‌های دولت آینده اظهار داشت: […]

رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به طرح شعار اعتدال گفت: حتما اعتدال در مفهوم غربی خود، مورد نظر رئیس‌جمهور منتخب و دولت جدید نیست زیرا آن اعتدال به معنای کوتاه‌آمدن در مقابل سختی‌ها و دشمنی‌ها است.

به گزارش هرمز، سردار محمدرضا نقدی رئیس سازمان بسیج مستضعفین با اشاره به ویژگی‌های دولت آینده اظهار داشت: همه جناح‌های کار برای یک دولت لازم است و دولت آینده باید دولت همه‌جانبه باشد.

وی افزود: دولت یازدهم هم باید به سیاست و هم به اقتصاد توجه داشته باشد چراکه اینها بر یکدیگر تاثیر دارند اگر ما سیاست‌هایمان درست پیش بروند، حتما می‌تواند در اقتصاد موثر باشد از طرف دیگر اقتصاد قوی می‌تواند بر روی مسائل سیاسی تاثیر بگذارد.

نقدی در ادامه با بیان اینکه تعیین سیاست‌های کلان نظام بر عهده ولایت و مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: ایشان در سخنرانی اخیرشان به صراحت اولویت‌های دولت بعدی را تعیین کردند که بحث پیشبرد اقتصاد و علم در کشور بود و حتما دولت آینده با ولایتمداری که در رئیس‌جمهور جدید سراغ داریم این خط مشی را دنبال خواهد کرد.

رئیس سازمان بسیج مستضعفین همچنین به معنا و مفهوم اعتدال در سیاست اشاره و تاکید کرد: اعتدال یک مفهوم دینی و اسلامی در مکتب اسلام و یک معنی هم به مفهوم غربی خود دارد.

وی ادامه داد: حتما اعتدال در مفهوم غربی مورد نظر رئیس‌جمهور منتخب و دولت جدید نیست زیرا آن اعتدال به معنای کوتاه‌آمدن در مقابل سختی و دشمنی‌ها است در حالیکه اعتدال در مفهوم اساسی خود یعنی در مسیر حق دچار افراط و تفریط نشدن است نه میان حق و باطل حرکت کردن.

نقدی با بیان اینکه اعتدال غربی یعنی بین حق و باطل حرکت کردن، گفت: اعتدال اسلامی در صراط مستقیم، خط امام و ولایت و خط اصیل انقلاب بودن است و جای خوشبختی دارد که این شعار خوب انتخاب شده و امیدواریم این اعتدال با همین مفهومی که در فرهنگ ما است، صورت بگیرد.