حادثه تروریستی تهران اهمیت شهدای مدافع حرم را چند برابر کرد

امام جمعه جزیره هرمز گفت: وقوع حادثه تروریستی تهران موقعیت، ارزش و اهمیت شهدای مدافع حرم را برای همگان آشکار کرد. به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدی دری در خطبه های نماز جمعه این هفته جزیره هرمز ضمن اعلام انزجار و محکوم کردن حرکت شوم تروریستی در حرم امام (ره) و مجلس بیان داشت: […]

امام جمعه جزیره هرمز گفت: وقوع حادثه تروریستی تهران موقعیت، ارزش و اهمیت شهدای مدافع حرم را برای همگان آشکار کرد.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام مهدی دری در خطبه های نماز جمعه این هفته جزیره هرمز ضمن اعلام انزجار و محکوم کردن حرکت شوم تروریستی در حرم امام (ره) و مجلس بیان داشت: سرنخ این حرکت تروریستی در دست مثلث شوم غربی ، عبری و عربی است که سردمدار آن آمریکا و اسرائیل و سعودی با هدایتهای انگلیس است.

امام جمعه هرمز اظهارداشت: دشمنان با این گونه اقدامات بزدلانه خود به دنبال ناامن کردن کشور هستند که مردم و مسئولان باید هوشیار و بیدار باشند.

حجت السلام دری با اشاره به گذشت چهار دهه از انقلاب اسلامی و ۱۷ هزار شهیدی که در دهه ۶۰ تقدیم انقلاب شد، گفت: اگر به گفته رهبر معظم انقلاب اسلامی، عده ای تروریست ترقه بازی می کنند نباید آرامش ما را تحت تاثیر قرار دهد.

امام جمعه هرمز بیان داشت :.طراحان و عاملان این حادثه هم برای کار تبلیغاتی خود و هم خدشه دار کردن امنیت، دست به چنین حرکت احمقانه ای زدند و غافل از این هستند که نه تنها نمی توانند در اراده این ملت خللی ایجاد کنند بلکه وحدت و انسجام مردم ما در این گونه حادثه ها بیشتر می کند.

دری عنوان کرد: این حادثه نشان از درماندگی و ضعف گروههای تکفیری است که در سوریه و عراق در حال عقب نشینی و از دست دادن پایگاه های خود هستند.

امام جمعه هرمز یادآور شد: وقوع این حادثه تروریستی موقعیت، ارزش و اهمیت شهدای مدافع حرم را برای همگان آشکار کرد زیرا اگر جریان مقاومت در سرزمین های اسلامی مقابل گروههای تکفیری و داعش ایستادگی نمی کرد، امروز باید در مرزها و داخل کشور با تروریست ها مقابله می شد.

وی با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری در حرم مطهر امام خمینی (ره) بر توجه به اصول و مبانی خط امام راحل و جلوگیری از انحراف، توجه به استقلال اقتصادی، تولید، اشتغال و مصرف کالاهای داخلی و جلوگیری از واردات کالاهای خارجی و قاچاق و توجه به استقلال سیاسی تاکید کرد.

وی همچنین بر بهره گیری بیشتر از ماه رمضان و شب های قدر و کمک های مردمی در هفته اکرام و اطعام تاکید کرد و گفت: براساس نقل امام صادق (ع)، امام حسن مجتبی زاهدترین و با فضیلت ترین مردم زمان خویش بود و ۲ بار تمام اموال و سه بار هم نیمی از اموال خود را برای مستمندان هزینه کرد