جوان چینی در قشم مسلمان شد

یک جوان چینی با حضور در اداره تبلیغات اسلامی قشم و ادای شهادتین از آیین بودایی به دین مبین اسلام مشرف شد. به گزارش هرمز حجت الاسلام احمد غلامی با بیان این خبر افزود : جی یانگ که مدتی است در جزیره قشم زندگی می کند پس از تحقیق درباره دین اسلام و در آستانه شبهای […]

یک جوان چینی با حضور در اداره تبلیغات اسلامی قشم و ادای شهادتین از آیین بودایی به دین مبین اسلام مشرف شد.

به گزارش هرمز حجت الاسلام احمد غلامی با بیان این خبر افزود : جی یانگ که مدتی است در جزیره قشم زندگی می کند پس از تحقیق درباره دین اسلام و در آستانه شبهای قدر تصمیم گرفت به خداوند یگانه و پیامبر اسلام ایمان بیاورد که پس از تشریفات شرعی و انتخاب نام امیر علی به دین اسلام مشرف شد.

این جوان چینی علت مسلمان شدن خود را آداب و مکارم اخلاقی متعالی دین اسلام عنوان نمود و اظهار داشت : در کشور ایران اسلام واقعی را می توان احساس کرد و مردم ایران که دارای تمدنی قدیمی هستند بهترین دین را نیز برای خود انتخاب کرده اند.

امیر علی برای اولین بار در مراسمات شب قدر جزیره قشم حضور یافت و احساس خود را حسی جدید و متفاوت  از گذشته عنوان کرد و گفت احساس می کنم بار دیگر متولد شده ام.
قبل از این نیز خانم اینام کیسو بانوی ۲۶ ساله مسیحی اهل کامرون در سفری که به جزیره قشم داشت با حضور در دفتر امام جمعه این شهرستان و انجام تشریفات شرعی و انتخاب نام فاطمه به دین اسلام و مذهب تشیع مشرف شده بود.