امروز

جمعه, ۲۸ دی , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۱:۲۹ قبل از ظهر

حجت الاسلام قاضی عسگر در جمع روحانیون و علمای شیعه و سنی جزیره قشم با اشاره به شرایط کنونی جهان اسلام گفت :  ما در شرایط بسیار حساسی قرار گرفته ایم و نیاز به معرفی اسلام راستین  در جهان بیش از همیشه قابل درک است و از طرفی دشمنان با استفاده از رسانه های خود به دنبال اسلام هراسی و نشان دادن چهره خشن از اسلام هستند.

وی افزود : در گذشته ابزار های ارتباطی  بسیار محدود بود و اطلاعات عمومی و دینی مردم هم اندک بود  ،اما امروز شرایط تغییر کرده وچندین هزار ماهواره ها برای مردم برنامه پخش می کنند و بدنبال انحطاط اخلاقی  ویا تحریف دین و شبهه افکنی هستند و نمی توانیم بگوییم که تاثیر گذار نبوده و نیستند .

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت اظهار داشت : در چنین فضایی ما نیاز داریم تا از نظر معلومات علمی و دینی در سطحی قرار  بگیریم تا بتوانیم اسلام را به تمام مردم جهان معرفی کنیم.

سرپرست حجاج ایرانی ادامه داد : جهان امروز نیازمند تبلیغ دین است  و علمای اسلامی باید برای رفع شبهات با شناخت اسلام و دیگر علوم و تسلط به زبانهای دیگر وجدانهای علاقه مند به اسلام را جذب نمایند .

حجت الاسلام قاضی عسگر با اشاره به مشترکات بین مسلمانان عنوان کرد: اگر ما بخواهیم روی اسلام اصیل تکیه کنیم اختلافات مان بسیار کم می شود چرا که  قرآن ، پبامبر، فروعات دین ، اهل بیت  جز مشترکات مسلمانان است .

وی افزود : ما مسلمانان بسیاری از فروعات دین را با هم انجام می دهیم و این جمعیت عظیم مسلمان می تواند  تفکرات اسلامی را در جهان گسترش دهد وارزشهای اسلامی را به مردم دنیا معرفی کند.

نماینده ولی فقیه در سازمان حج و زیارت با اشاره به اسلام هراسی در جهان و  شیعه هراسی  در جهان  اسلام بیان داشت : شیعه و سنی اختلاف بنیادی با هم ندارند ولی  دشمن توانسته است  با این تعابیر و  راه اندازی گروه های تکفیری بیشترین ضربه را به جهان اسلام وارد کند.

وی تصریح کرد : امروز داعش  با نام اهل سنت بیشترین ضربه را به اهل سنت زده است  و الان بحث از شیعه و سنی فراتر رفته و چه کسی فکر می کرد عده ای به نام اسلام فتوای جهاد نکاح صادر کنند و یا سر مسلمان را جلو دوربین ببرند.

حجت الاسلام قاضی عسگر  با بیان نیاز جهان اسلام به وحدت بین مسلمانان گفت: شیوه اهل بیت در حفظ وحدت  بسیار زیباو آموزنده است   و همه باید در این مورد به اهل بیت تاسی کنند.

وی با اشاره به حادثه فرودگاه جده عنوان کرد : در این حادثه هیچ تجاوزی انجام نگرفته و دو نفر پلیس فقط  قصد تعرض داشتند که  توسط پلیس عربستان شناسایی و دستگیر شده اند  و مجازات آنها در دست اقدام است.

سرپرست حجاج ایرانی با اشاره به اقدامات جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با گروه های تکفیری اظهار داشت : اگر جمهوری اسلامی در این خصوص  اقدام نکرده بود و داعش بغداد را تصرف می کرد هدف بعدی آنها حرمین شریفین در عربستان بود .

وی با اظهار تاسف از اقدامات برخی از سران کشورهای اسلامی  بیان داشت  : برخی از سران کشورهای اسلامی خود فروخته اند و با حمله به یمن مردم را کشتار می کنند و زیر ساختهای آنها را از بین می برند.

حجت الاسلام قاضی عسگر نظام جمهوری  اسلامی ایران  را  یک نعمت بزرگ دانست و تاکید کرد : عقل اقتضا می کند که باید از این نظام ورهبر حمایت کرد و بایستی با انسجام ملی امنیت کشور را حفظ کرد چرا که  اگر دشمن مسلط شود دیگر سنی و شیعه برایش فرقی نمی کند.

در این مراسم حجت الاسلام جوکار امام جمعه قشم  و شیخ محمد علی امینی هم در مورد مسائل جهان اسلام سخنانی ایراد کردند.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=11071
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی