امروز

پنجشنبه, ۱۴ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۰:۳۹ قبل از ظهر

تراب ذاکری ،رییس میز استان هرمزگان در کمیسیون چشم انداز و نخبگان مجمع تشخیص مصلحت نظام ،سخنران کلیدی اولین برنامه startup weekend در هرمزگان ضمن تبریک به برگزارکنندگان این برنامه با راهبردی خواندن توسعه نظام نوآوری و نقش فزاینده ان در اینده اقتصاد خرد و کلان کشور گفت: تقویت زنجیره ارزش در توسعه نظام نوآوری دارای حلقه هایی است که پیوستگی و هم افزایی انها یقینا می تواند سرعت تولید و تکثیر و تحقق اهداف  ،ایده ها و طرح های نواورانه را افزایش دهد و بی تردید یکی از مهمترین این حلقه ها توسعه فرهنگ خلاقیت و نوآوری در حوزه فردیست.

وی افزود: یقینا نمی توان مشتاق رهیافتی اساسی در نظام نوآوری بود اما توسعه فرهنگ تغییر را نادیده گرفت چرا که اساس هرگونه دگرگونی در تمامی پدیده ها پذیرش تغییر است.

ذاکری ضمن امیدواری به ادامه این برنامه ها بیان داشت : بی تردید ادامه برنامه های startup weekend در هرمزگان می تواند استعدادهای پنهان سرمایه های فکری این استان را بالفعل و اشکار کند . در این راستا از هرگونه حمایتی در جهت تقویت این برنامه دریغ نخواهیم کرد

مدیرعامل سازمان همیاری شهرداری های استان با ضروری خواندن توسعه و تقویت برنامه های نوآوری عنوان کرد: اساس و بنیان بلوغ مفاهیم نوآوری در عرصه عمل و نهایتا میل بازار سرمایه به سمت طرح ها و برنامه های نواورانه در حوزه محصول و خدمات ،نیازمند نهضت و یا بهتر بگوییم “جنبش نوآوری” در سطح دانشوران و ایده پردازان و تمام کسانی است که دارای نوعی حرکت ذهنی با شرایط مختلف و متنوع سنی تخصصی هستند .

وی ادامه داد : طبیعی است که در چنین پارادایمی نباید منتظر ماند محیط دولتی این جنبش را ایجاد کند . جنبش نوآوری توسط بخشی از سرمایه های انسانی قابل شکل گیری است که ضمن درک ضرورت مساله ،هم افزایی و تقویت روحیه تغییر و دگرگونی را برای توسعه نواوری  بخوبی درک کرده اند.

ذاکری در پایان اضافه کرد :یادمان باشد استراتژی های رایج میل به کهنگی ارامی را در حال سپری کردن است و استراتژی های مبتنی بر تولید ارزش نواورانه است که تصمیم سازی و سیاستگذاری را در سطح شرکت های رقابتی بشدت متاثر ساخته و یقینا بازارهای اینده تشنه ایده ها و طرح هایی است که ارزش نواورانه را در ذات خود داشته باشند و در چنین شرایطی “جنبش نوآوری” می تواند پاسخگوی نیازهای متمایز بازارهای اینده باشد

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی