جلسه کارگروه کودکان کار شهرستان قشم برگزار شد

کارگروه کودکان کار با حضور سرپرست شهرداری قشم و چندی از مدیران شهرستان به میزبانی اداره بهزیستی شهرستان برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری هرمز و به نقل از واحد روابط عمومی شهرداری قشم در این جلسه موضوعات مختلفی پیرامون آسیب‌های اجتماعی، تکدی‌گری و کودکان بی‌سرپرست و کودکان کار از سوی مسئولان به بحث و […]

کارگروه کودکان کار با حضور سرپرست شهرداری قشم و چندی از مدیران شهرستان به میزبانی اداره بهزیستی شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری هرمز و به نقل از واحد روابط عمومی شهرداری قشم در این جلسه موضوعات مختلفی پیرامون آسیب‌های اجتماعی، تکدی‌گری و کودکان بی‌سرپرست و کودکان کار از سوی مسئولان به بحث و بررسی گذاشته شد و برای حل آنها چاره‌اندیشی شد.

اسماعیل کیانی رئیس اداره بهزیستی از شناسایی کودکان کار در این شهرستان خبر داد و گفت : اداره بهزیستی قشم در خصوص شناسایی کودکان کار اقدامات خوبی را انجام داده اما باید راهکارهایی در زمینه ساماندهی این معظل اندیشیده شود .

کیانی با اشاره به فرهنگ سازی در جامعه نسبت به کودکان کار بیان داشت : جدا از ایجاد زیرساخت‌های لازم برای مقابله با این معظل ، باید در بحث آموزشی و فرهنگ سازی جامعه نسبت به کودکان کار ، از ظرفیت دستگاه‌های اجرایی استفاده کرد . وی افزود : امیدواریم که تمامی دستگاههای اجرای شهرستان قشم در این امر یاریگر اداره بهزیستی باشند .

سرپرست شهرداری قشم ضمن بیان مشارکت شهرداری با اداره بهزیستی در این زمینه اظهار کرد : مشارکت فکری و عملی دستگاه‌های اجرایی می‌تواند در ارائه راهکار‌ها بسیار مؤثر باشد . وی با اشاره به تعاملات و ارتباط های شهرداری گفت : در حال حاضر شهرداری ارتباط خوبی با سایر دستگاهها خصوصا اداره بهزیستی دارد و این آمادگی را داریم تا در ضمینه کودکان کار نیز هر تعامل و اقدامی را انجام دهیم .

احمد رحیمی هلری سرپرست شهرداری در حاشیه این جلسه نیز ضمن اعلام آمادگی با ساخت مکان نگهداری کودکان کار تصریح کرد : ایجاد مکان مناسب جهت اسکان کودکان کار اگر چه در کاهش مشکلات کودکان کار و خیابانی مسئله‌ای مهم است اما نیاز به یک آسیب‌شناسی و بررسی دقیق دارد.