جلسه شورا مردمی مراسمات مذهبی برگزار شد

جلسه شورای مردمی برگزاری مراسمات مذهبی با حضور مسئولین و معتمدین در دفتر امام جمعه شهرستان قشم برگزار شد. به گزارش پایگاه خبری امامت قشم؛ در این جلسه امام جمعه شهرستان قشم ضمن خوش آمدگویی و تقدیر و تشکر از مسئولین و معتمدین بابت حضور در جلسه بیان این جمله که شیعه بودن و مسلمان […]

جلسه شورای مردمی برگزاری مراسمات مذهبی با حضور مسئولین و معتمدین در دفتر امام جمعه شهرستان قشم برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری امامت قشم؛ در این جلسه امام جمعه شهرستان قشم ضمن خوش آمدگویی و تقدیر و تشکر از مسئولین و معتمدین بابت حضور در جلسه بیان این جمله که شیعه بودن و مسلمان بودن افتخاریست تا روز قیامت افزودند: ما مسئولین آنچه که انجام می دهیم باید در جهت توسعه و گسترش فرهنگ و فضایل اهل بیت باشد.

ایشان با اشاره به این نکته که میلاد پیامبر سرمنشا همه جشن ها و مراسمات مذهبی است خاطرنشان کردند:غدیر و نیمه شعبان و حتی مبعث پیامبر در عقب میلاد رسول خداست و ما باید با شکوه هر چه بیشتر این مراسم را برگزار کنیم.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار ضمن اشاره به ایجاد شبهات و شرک دانسته شدن مراسمات مذهبی برای فاصله انداختن و انحراف جوانان ادامه دادند: بنا بر ضرورت منطقه نیاز است در این جزیره یک حرکت نو شروع شود و گام جدیدی برداشته شود ایشان افزودند: اگر در جزیره جشن و یا  عزا برگزار شد باید همه جا شور جشن یا عزا  باشد  والبته مراسمات پر محتوا و نسبت به روزهای عادی تفاوت محسوس داشته  واین تفاوت نمایانگر این باشد که امروز جشن است و یا عزاداری است.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار در پایان سخنان خود با اشاره به برنامه ریزی برای تمامی سنین و تاکید بر این نکته که نباید از هیچ گروه سنی غافل بود پیشنهاد تشکیل شورای ستاد مردمی برگزاری مراسمات مذهبی را ارائه دادند.

در این جلسه با پیشنهاد مسئولین و معتمدین افرادی برای این شورا انتخاب شدند.