امروز

پنج شنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۶:۴۱ قبل از ظهر

به گزارش خبرنگار حوزه احزاب خبرگزاری فارس،تغییر و انتخاب مجدد دبیرکل دو حزب اصولگرا و اصلاح‌طلب و اقدامات جدید اصولگرایان در راستای معرفی کاندیدای واحد برای انتخابات ۹۶ مهم‌ترین محورهای خبری این گزارش هفتگی را شامل می‌شود.

**اصولگرایان در هفته‌ای که گذشت

*آیت‌الله موحدی‌کرمانی:نامزد نهایی اصولگرایان هنوز مشخص نشده است

دبیرکل جامعه روحانیت مبارز با بیان اینکه اکنون دنبال وحدت اصولگرایان و حرکت آنها در یک خط و مشی هستیم، گفت: هنوز مشخص نیست چه کسی از اصولگرایان به عنوان نامزد ریاست‌جمهوری انتخاب شود.

آیت‌الله محمدعلی موحدی کرمانی دبیرکل جامعه روحانیت مبارز،با اشاره به برنامه اصولگرایان برای ائتلاف در انتخابات ریاست جمهوری ۹۶ اظهار داشت: هنوز مشخص نیست چه کسی از اصولگرایان به عنوان کاندیدای ریاست‌جمهوری انتخاب شود.

*سجادی:اعلام کاندیداهای موتلفه به شورای مرکزی جبهه پیروان/میرسلیم از گزینه‌های موتلفه برای انتخابات ۹۶

سخنگوی جبهه پیروان درباره معرفی نامزد نهایی جبهه پیروان اظهار داشت: احزاب عضو جبهه بررسی‌ها را انجام داده و موتلفه و کارمندان کاندیداهای خود را معرفی کرده‌‌اند.

وی با اشاره به مطرح بودن افرادی همچون حبیبی، بادامچیان و میرسلیم از سوی حزب موتلفه برای انتخابات گفت: حزب موتلفه هشت نامزد را برای انتخابات ریاست‌جمهوری معرفی کرده است.

*باهنر:جامعه روحانیت با احزاب اصولگرا جلسات جداگانه برگزار می‌کند

دبیر کل حزب جبهه پیروان خط امام و رهبری درباره تشکیلات اصولگرایی برای انتخابات ۹۶ اظهار داشت: ابتدا باید تشکیلات و انسجام شکل بگیرد و تصمیماتی در این زمینه اتخاذ شود و یک نفر به‌عنوان سخنگو مواضع را بیان کند اما هنوز ساختار نهایی برای انتخابات ریاست جمهوری در جریان اصولگرایان شکل نگرفته است.

باهنر از برگزاری جلسات جداگانه جامعه روحانیت مبارز با احزاب اصولگرا خبر داد و گفت: جامعه روحانیت به این نتیجه رسید که با گروه‌های مختلف اصولگرایی نشست‌های جداگانه‌ای برگزار کند تا دعوتی که درنهایت انجام می‌شود پاسخش قاطع، مثبت و فراگیر باشد. 

*مصباحی مقدم:گزارش جلسات مشترک جامعه روحانیت با احزاب اصولگرا ارائه شد

سخنگوی جامعه روحانیت مبارز با اشاره به برگزاری جلسه شورای مرکزی این تشکل سیاسی ـ مذهبی به دبیرکلی آیت‌الله موحدی کرمانی اظهار داشت: در جلسه برگزار شده زمان نشست مشترک جامعه روحانیت مبارز با احزاب اصولگرا مشخص نشد اما گزارشی از جلسات مشترکی که تاکنون برگزار شده است، ارائه شد.

*پرویز سروری با اجماع اعضای شورای مرکزی دبیرکل جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی شد

با اجماع اعضای شورای مرکزی پرویز سروری به عنوان دبیرکل جدید جمعیت رهپویان انقلاب اسلامی انتخاب شد.

همچنین حجت‌الاسلام بهزاد زارع و نورالدین قدیمی از جانبازان انقلاب اسلامی به ترتیب به‌عنوان قائم‌مقام دبیرکل و معاون امور استان‌ها و مالک شریعتی به‌عنوان سخنگوی جمعیت برگزیده شدند.

*بادامچیان:معرفی نامزد نهایی و برگزاری مجمع عمومی جبهه پیروان تا پایان دی‌ماه انجام می‌شود

نایب‌ رئیس جبهه پیروان گفت: ان‌شاءالله تا پایان دی ماه هم معرفی نامزد نهایی و هم برگزاری مجمع عمومی جبهه پیروان انجام خواهد شد.

نایب‌رئیس جبهه پیروان بابیان اینکه برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و شوراها در این شرایط از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است، افزود: جبهه پیروان و حزب مؤتلفه مشغول تبادل دیدگاه و تثبیت سازی مواضع خود هستند.

وی تأکید کرد: ان‌شاءالله تا پایان دی‌ماه هم معرفی نامزد نهایی و هم برگزاری مجمع عمومی جبهه پیروان انجام خواهد شد.

*متقی‌فر:دست پایداری برای انتخابات ۹۶ پر است و گزینه خود را به‌موقع معرفی می‌کنیم

عضو شورای مرکزی جبهه پایداری با اشاره به برنامه انتخاباتی جبهه پایداری اظهار داشت:دست پایداری برای انتخابات پر است و برای معرفی گزینه مشکلی ندارد و گزینه خود را به موقع اعلام خواهد کرد.

*فروزنده:همایش فصلی جمعیت ایثارگران تا آخر آذرماه برگزار می‌شود

سخنگوی جمعیت ایثارگران از برگزاری همایش فصلی جمعیت ایثارگران تا آخر آذرماه خبر داد.

فروزنده با بیان اینکه این همایش با حضور دبیران و نیروهای استانی جمعیت برگزار می‌شود،‌ تصریح کرد: محورها و جزئیات این نشست را به‌زودی اعلام خواهیم کرد.

*نامزد حزب ایران‌زمین برای انتخابات تا ۲۹ آذر اعلام می‌شود

دبیرکل حزب اسلامی ایران زمین از معرفی و مشخص شدن گزینه این حزب تا ۲۹ آذر ماه خبر داد و گفت: در حال حاضر ۱۰ تا ۱۲ نفر در سبد ارزیابی ما قرار دارند و حسن روحانی نیز یکی از افراد مورد نظر ما برای انتخابات است.

*حبیبی:نهایی شدن بادامچیان و میرسلیم برای انتخابات ۹۶ گمانه‌زنی رسانه‌ای است

دبیرکل حزب موتلفه اسلامی درباره زمان معرفی نامزد نهایی حزب موتلفه اظهار داشت:هنوز زمان معرفی نامزد این حزب مشخص نیست اما علاوه بر آقایان بادامچیان و میرسلیم اشخاص دیگری نیز مطرح هستند. 

دبیرکل حزب موتلفه درباره اینکه روز گذشته نام بادامچیان و میرسلیم به عنوان نامزد نهایی این حزب معرفی شده است، گفت: این اسامی گزینه‌های نهایی نیستند و این صرفا یک گمانه‌زنی رسانه‌ای است. 

*برگزاری اجلاسیه جامعه مدرسین با عنوان «حوزه انقلابی بایسته‌ها و راهکارها» 17 و ۱۸ آذر

حجت‌الاسلام علی ابراهیمی رئیس دفتر جامعه مدرسین، از برگزاری اجلاسیه جامعه مدرسین در روزهای ۱۸ و ۱۷ آذر در قم خبر داد و اظهار داشت: سخنران افتتاحیه این اجلاسیه آیت‌الله سبحانی خواهد بود. 

ابراهیمی افزود: آیت‌الله یزدی به عنوان دبیرکل جامعه مدرسین و آیت‌الله حسینی بوشهری به عنوان دبیر اجلاسیه نیز در این مراسم سخنرانی می‌کنند.

*اصلاح‌طلبان در هفته‌ای که گذشت

*تصویب آئین‌نامه کارگرو‌ه‌های شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان

جلسه شورای عالی سیاست‌گذاری اصلاح‌طلبان برگزار و در آن آیین‌نامه سه کارگروه شورای سیاست‌گذاری شامل کارگروه استان‌ها، کارگروه برنامه‌ریزی و تدوین راه‌بردها و کمیته تعامل و رایزنی به تصویب رسید.

همچنین آئین‌‌نامه چگونگی ترکیب، ساختار و نحوه کارکرد شوراهای استانی نیز تصویب شده و استراتژی کارگروه تدوین راهبردهای کلان نیز در جلسه مذکور ارائه شده و قرار شد در جلسه بعدی همه احزاب و اعضاء نظرشان را درباره ترکیب این کارگروه، وظایف، ساختار و اقدامات آن ارائه دهند.

*موسوی تبریزی:جلسات مجمع مدرسین و محققین با مجمع روحانیون ادامه‌دار خواهد بود/انتخابات ۹۶ محور جلسات

دبیرکل مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم درباره تحرکات انتخاباتی این مجمع اظهار داشت: با برخی از اعضای مجمع روحانیون مبارز جلسه خصوصی داشته‌ایم.

وی افزود: مجمع مدرسین محققین حوزه علمیه قم هر ساله دو الی سه جلسه با مجمع روحانیون مبارز جلسه برگزار می‌کند بنابراین جلسات ما ادامه‌دار خواهد بود.

رئیس مجمع مدرسین و محققین حوزه علمیه قم یکی از موضوعات جلسه خصوصی این مجمع با مجمع روحانیون مبارز را انتخابات سال ۹۶ عنوان کرد.

*طاهرنژاد:اعمال دو اصلاحیه در آیین نامه شورای هماهنگی جبهه اصلاحات/ مذاکره برای حل مشکلات با شورای عالی سیاست‌گذاری

عضو شورای هماهنگی جبهه اصلاحات ضمن اعلام خبر اعمال دو اصلاحیه در آیین‌نامه این شورا گفت: چهار عضو شورای هماهنگی هنوز در جلسات شورای عالی سیاست‌گذاری شرکت نمی‌کنند که دوستان مشغول مذاکره‌ برای نزدیک‌تر کردن نگاه‌ها و حل مشکلات هستند.

*سومین کنگره حزب مردمی اصلاحات در سالن صدرای تهران برگزار شد

سومین کنگره حزب مردمی اصلاحات یکشنبه هفته گذشته در سالن صدرای تهران برگزار شد. 

در این مراسم سیدمحمد غرضی، وزیر پست و تلگراف دولت سازندگی، قدرتعلی حشمتیان رئیس خانه احزاب، ابراهیم اصغرزاده عضو حزب همبستگی و حجت‌الاسلام محمدزارع فومنی دبیرکل حزب مردمی اصلاحات حضور داشتند. 

*«فومنی» مجددا به عنوان دبیرکل حزب مردمی اصلاحات انتخاب شد

انتخابات اعضای شورای مرکزی حزب مردمی اصلاحات برگزار شد و اعضای این حزب مجددا حجت‌الاسلام فومنی را به عنوان دبیرکل حزب مردمی اصلاحات انتخاب کردند.

*«رسول‌پناه» رییس کمیته انتخابات حزب اعتماد ملی شد

قائم مقام حزب اعتماد ملی با صدور حکمی «مهدی رسول پناه» از اعضای شورای مرکزی حزب اعتماد ملی را به عنوان رئیس کمیته انتخابات این حزب منصوب کرد.

*ایرانی:مجمع جوانان ایران برای انتخابات شوراها لیست انتخاباتی می‌دهد/ دیدار با هاشمی و ناطق نوری

عضو هیئت موسس مجمع جوانان ایران در تشریح فعالیت و چارچوب مجموعه متبوعش گفت: مجمع جوانان ایران را بخشی از جوانان اصلاح‌طلب، احزاب جبهه اعتدال‌گرایان، سمن‌ها و نهادهای مردم نهاد تشکیل می‌دهند.

رئیس کمیته سیاسی جبهه اصلاح‌طلبان با اعلام این خبر که مجمع جوانان ایران در پنجمین دور انتخابات شورای شهر، لیستی از جوانان توانمند و متخصص را در غالب شهرهای کشور ارایه خواهد کرد، گفت: با توجه به مشکلات موجود در کشور، ضرورت دارد تا مردم ما فارغ از گرایشات و مشی سیاسی افراد، به کسانی رای دهند که دارای دانش و تجربه لازم و برنامه‌ای مدون جهت رفع مشکلات شهری و اجتماعی هستند.

*روغنی:اعتدال و توسعه عهد خود با اصلاح‌طلبان را نقض کرد/ مردم به روحانی چک سفید امضا نداده‌اند/اعتدال گفتمان نیست

مسئول مناطق استان تهران ستاد حسن روحانی در سال ۹۲ معتقد است که شعارهای روحانی در سال ۹۲ قابل دفاع بود اما این شعارها نه تنها محقق نشده بلکه حتی برخی از آنها منحرف شده است.

وی افزود:مردم به خاطر اسم اعتدال به آقای روحانی روی خوش‌نشان ندادند بلکه امید ایجادشده پشت آن شعارها عامل محرک و اعتماد مردم بوده است. شعارهایی که آقای روحانی در سال ۹۲ داد شعارهای قابل دفاعی بود اما این شعارها نه‌تنها محقق نشده بلکه برخی از آن‌ها حتی منحرف‌شده است.

*از گوشه و کنار سیاست

*بیانیه دادسرای ویژه روحانیت قم درباره حکم احمد منتظری:برخورد قاطع نظام با بازماندگان باند مهدی هاشمی معدوم و اقدام کنندگان علیه امنیت ملی

دادسرای ویژه روحانیت قم در بیانیه‌ای تأکید کرد اقدام علیه امنیت ملی کشور و تلاش برای تطهیر و مظلوم جلوه دادن منافقین در زمانی که سرکردگان جلّاد آنان در حال طراحی نقشه‌های شوم برای اهداف پلید خود علیه کشور هستند ازسوی هرشخص و جریانی قابل اغماض نیست.

*عضو هیأت رییسه خانه احزاب:ورود خانه احزاب به وضعیت حزب منحله مشارکت معنایی ندارد

عضو هیأت رئیسه خانه احزاب ایران درباره نامه حزب منحله مشارکت به خانه احزاب برای رسیدگی به وضعیت این حزب، گفت: ورود خانه احزاب به وضعیت حزب منحله مشارکت معنایی ندارد.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=17748
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی