جشن میلاد حضرت محمد (ص) و امام جعفر صادق(ع) در قشم برگزار شد

به مناسبت سالروز میلاد پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفرصادق (ع) و هفته وحدت مراسم جشنی با حضور علمای شیعه و سنی و عموم مردم ولایت مدار شهرستان قشم در مسجد النبی (ص) برگزار شد. به گزارش هرمز رییس عقیدتی سیاسی صنایع هواپیما سازی ایران که به عنوان سخنران مراسم دعوت شده بود طی […]

به مناسبت سالروز میلاد پیامبر اسلام حضرت محمد مصطفی (ص) و امام جعفرصادق (ع) و هفته وحدت مراسم جشنی با حضور علمای شیعه و سنی و عموم مردم ولایت مدار شهرستان قشم در مسجد النبی (ص) برگزار شد.

به گزارش هرمز رییس عقیدتی سیاسی صنایع هواپیما سازی ایران که به عنوان سخنران مراسم دعوت شده بود طی سخنانی   ویژگی های مهم و منحصر به فرد پیامبر اسلام (ص) را تبیین کرد.

حجت الاسلام علی ایزدی با اشاره به شاهد و مبشر بودن پیامبر اکرم (ص) اظهار داشت : پیامبر (ص) علاوه بر اینکه شاهد اعمال امت است شاهد انبیا نیز هست اما آنچه مهمتر است وجود پیامبر شاهدی بر حقانیت اسلام در همه اعصار است.

وی ادامه داد : پیامبر(ص) تمام احکام دین را به شخصه  انجام داده است  و همه اعمال و رفتار ایشان نمونه بارز دستورات اسلام است و امروز کسی نمی تواند ادعای عدم توانایی در اجرای آنها را داشته باشد.

رییس عقیدتی سیاسی صنایع هواپیما سازی ایران سبک زندگی پیامبر اسلام را در چهار نکته قابل طرح دانست و افزود : اولین نکته سبک زندگی پیامبر اسلام(ص) خدامحوری است یعنی تمام اعمال و رفتار خود را طبق دستورات خداوند انجام داده اند و به همین خاطر از ایشان به عنوان اسوه حسنه در قرآن نام برده شده است .

وی سبک زندگی خانوادگی ، سبک زندگی اجتماعی و سبک زندگی سیاسی را از دیگر نکات زندگی حضرت محمد (ص) عنوان کرد و گفت : در زندگی ما نمی توانیم خود را متوقف در یکی از این مراحل کنیم و دین اسلام زندگی را در همه مراحل فردی ، خانوادگی ، اجتماعی و سیاسی از مسلمان می خواهد بنا براین کسی نمی تواند بگوید که این گروه را قبول ندارم یا کاری به مردم دیگر کشورها ندارم.

شیخ عبدالرحیم خطیبی امام جمعه اهل سنت شهر قشم به عنوان دیگر سخنران این مراسم تقوا و پرهیزگاری را پایه و اساس وحدت در جامعه اسلامی برشمرد و گفت : طبق فرموده پیامبر اسلام هر کسی که پرهیزگار تر باشد به ایشان نزدیک تر است و این ربطی به فاصله زمانی با آن حضرت ندارد.

وی با بیان اینکه مشترکات فراوانی بین مسلمانان وجود دارد بیان داشت : وجود تقوا در ایجاد وحدت و اتحاد در جامعه تاثیر گذار است و طبق آیه قرآن هر کس پرهیزگار باشد خداوند به او بصیرت خواهد داد و به عکس کسی که تقوا را رعایت نکند دچار هوای نفس و هیجانات خواهد شد.

شیخ خطیبی خاطر نشان کرد : همه اعمال ما در محضر خداوند است پس در انجام همه اعمال باید خدا را در نظر گرفت و نباید با انجام معصیت موجب ناخشنودی خدا از خود شویم.

بر اساس این گزارش اجرای تواشیح ، مدیحه سرایی و اهدای جایزه به افرادی که نام محمد داشتند از دیگر برنامه های مراسم جشن میلاد در مسجد النبی (ص) جزیره قشم بود.