امروز

جمعه, ۸ مرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۷:۵۲ قبل از ظهر

مدیر پایانه سازمان منطقه آزاد قشم در بندر شهید رجایی از جذب ۱۵۰ میلیارد ریال اعتبار بخش خصوصی برای توسعه بخش بارانداز کانتینری این پایانه خبر داد.

عبدالعلی پور اشرف با بیان این مطلب گفت: ۱۵ هکتار از اراضی جدید این پایانه به پروژه بارانداز و کانتینری اختصاص یافته که در سه فاز و سه قرارداد جداگانه در سه محوطه این سامانه اجرا می شود.

وی با اشاره به سرمایه گذاری شرکت های فروغ پارس پایا، خلیج پژم و عمران سازه کاشی گری در این پروژه، ادامه داد: به هر یک از شرکت های یاد َشده حدود ۵ هکتار زمین برای آماده سازی فضای بارانداز کانتینری به صورت روباز و سرپوشیده واگذار شده است.

مدیر پایانه سازمان منطقه آزاد قشم در بندر شهید رجایی به اقدامات انجام شده در فاز اول این پروژه اشاره کرد و گفت: آماده سازی قطعه اول این پروژه توسط شرکت فروغ پارس پایا به پایان رسییده و بهره برداری از آن نیز همزمان با ۱۲ فروردین ۹۴ روز جمهوری اسلامی، آغاز خواهد شد.

به گفته وی، سه سوله هوشمند در قطعه یک این پروژه طراحی شده که با بهره برداری از آن در سال ۹۴، انواع و اقسام کالاهای فعالان اقتصادی در قالب کانتینر و کالاهایی که به سردخانه و مراقبت های سردخانه ای نیاز دارند، در آن نگهداری خواهند شد و پروژه روباز و سرپوشیده این قطعه نیز در حال اجرا می باشد.

پور اشرف گفت: با بهره برداری از قطعات سه گانه این پروژه به طور حتم ضمن افزایش فضاهای آماده شده در اراضی این سازمان، تحولی اساسی در حوزه بارانداز کانتینری در این پایانه ایجاد خواهد شد.

وی همچنین به فعالیت این پایانه از فروردین تا پایان دی ماه سال جاری اشاره کرد و گفت: طی این مدت بیش از ۴۴ هزار و ۶۴۱ دستگاه کانتینر وارد این پایانه شده و ۳۹ هزار و ۸۱۷ کانتینر کالا نیز از این پایانه خارج شده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته، ۴۰ درصد رشد داشته است. مدیر پایانه سازمان منطقه آزاد قشم در بندر شهید رجایی در پایان اظهار کرد: ۲۹۷ نفر به صورت ثابت و ۱۳۶ نیرو هم به صورت غیر ثابت در قالب شش شرکت در این مجموعه فعالیت می کنند.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی