جایگاه قشم در میان مناطق گردشگری مشخص نیست

راهکارهای یک متخصص در برنامه ریزی های جذب توریست تا جایگاه جزیره قشم در صنعت گردشگری کشور؛ چالش های فراروی گردشگری جزیره در ۲۳ سال گذشته از دیروز تا امروز…، نبود طرح جامع گردشگری و سایر حوزه های گردشگری در جزیره قشم در این گفتگو مطرح شد. به گزارش خبرنگار مهر، قشم زادگاه تنها ژئوپارک […]

راهکارهای یک متخصص در برنامه ریزی های جذب توریست تا جایگاه جزیره قشم در صنعت گردشگری کشور؛ چالش های فراروی گردشگری جزیره در ۲۳ سال گذشته از دیروز تا امروز…، نبود طرح جامع گردشگری و سایر حوزه های گردشگری در جزیره قشم در این گفتگو مطرح شد.

به گزارش خبرنگار مهر، قشم زادگاه تنها ژئوپارک خاورمیانه و جنگل های دریایی حراست. بافت روستاها با آداب و رسومش، باورها و فرهنگ مردم، دسترسی مناسب به دریا، سواحل بی نظیر و ده ها جاذبه دیگر، می تواند قشم را به یکی از مقاصد مهم گردشگری کشور تبدیل کند.

در گفتگوی تفصیلی با مدیر صنایع دستی و گردشگری منطقه آزاد قشم راهکارهای و برنامه ریزی های جذب توریست، جایگاه جزیره قشم در صنعت گردشگری کشور؛ چالش های فراروی گردشگری جزیره در ۲۳ سال گذشته از دیروز تا امروز…، نبود طرح جامع گردشگری، نبود افق ها، نبود ماموریت ها، بررسی چشم اندازه گردشگری در قشم، نبود استراتژی ها مورد گفتگو و بحث قرار گرفت.

حمید امینی، مدرک کارشناسی ارشدش را در رشته جغرافیا و برنامه ریزی توریسم از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران گرفت؛ فارغ التحصیل دوره هفتم جهانگردی انجمن همکاری های بین المللی جایکای ژاپن است. به زبان های فرانسه و انگلیسی مسلط است و تجربه اش را در ۱۵ سال خدمت در حوزه گردشگری کشور اندوخته است. امینی پایان نامه فوق لیسانس خود را با موضوع چگونگی توسعه توریسم در مناطق در حال توسعه و کمتر برخوردار و مجاور با مناطق حفاظت شده، دفاع کرد.

امینی تلاش مدیران پیش از خود را علیرغم ناکامی ها، می ستاید، اگرچه معتقد است مدیران پیش از او به دلیل نبود اسناد و طرح های بالادستی و بعضاً بی اعتنایی به طرح ها، بیشتر سلیقه ای عمل کرده اند؛ و این موضوع که قرار بود مناطق آزاد دروازه ورود سرمایه ها شوند حالا اما کالاست که بیش از سرمایه به مناطق آزاد وارد می شود.

و جان کلامش، آن که در قشم روح گردشگر را باید به نوای برخاسته از زخمه های استاد محمد منصور وزیری بر عود نوازش کرد؛ دست استاد محمدرفیع اشعری را صیقل داد و به سوزش برخاسته از جفتی و حنجره هنرمند روشندل هرمزی میهمانش کرد و با آواز محمد و صابر آرام باش، آرامش را روانه جان گردشگر کرد.

به باور مدیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، جامعه محلی قشم از نجیب ترین، شریف ترین و مهمان نواز ترین مردمان کشورمان هستند، و هم او معتقد است که قشم با مردمان صبورش، نجیب و گرم و صمیمی اش معنا می یابد.