ثبت نام ۶۵۶ نفر در برنامه اعتکاف رجبیه شهرستان قشم

۶۵۶ نفر در برنامه معنوی اعتکاف رجبیه شهرستان قشم ثبت نام کردند. به گزارش هرمز مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قشم با بیان این مطلب افزود : علی رغم اینکه  ثبت نام برای شرکت در برنامه اعتکاف امسال در ایام تعطیلات نوروز انجام گرفت و دانشگاه ها هم در این مدت تعطیل بود اما با استقبال […]

۶۵۶ نفر در برنامه معنوی اعتکاف رجبیه شهرستان قشم ثبت نام کردند.

به گزارش هرمز مدیر اداره تبلیغات اسلامی شهرستان قشم با بیان این مطلب افزود : علی رغم اینکه  ثبت نام برای شرکت در برنامه اعتکاف امسال در ایام تعطیلات نوروز انجام گرفت و دانشگاه ها هم در این مدت تعطیل بود اما با استقبال خوب جوانان قشم و هرمز همراه بود.

وی ادامه داد : مراسم اعتکاف در ده مسجد علی ابن ابیطالب (ع) ، خاتم الانبیا (ص) و مسجد النبی (ص) قشم ، مسجد امیر المومنین(ع) و جامع هرمز ، امام حسن (ع) صلخ ، امام رضا(ع) هنگام ، امام جعفر صادق(ع) رمکان ، حضرت فاطمه(س) طبل و امام علی (ع) سوزا با حضور ۴۱۹ خانم و ۲۳۷ نفر از آقایان برگزار می شود.

حجت الاسلام احمد غلامی ضمن تقدیر از همکاری ناحیه مقاومت ، ناوتیپ ۱۱۲ ذوالفقار سپاه و هیئت رزمندگان در امر برگزاری اعتکاف بیان داشت : مساجد از ساعت ۱۲ شب روز دوشنبه آماده پذیرش از معتکفین محترم هستند .

وی تصریح کرد برای استفاده کامل  شرکت کنندگان در مراسم اعتکاف برنامه های متنوع عبادی، فرهنگی و مذهبی، همچون گفتمان های دینی، حلقه های معرفتی، مشاوره، پرسش و پاسخ و مسابقات دینی هم برگزار می شود.

اعتکاف، از جمله عبادت‌های مستحب است که در آن، فرد برای مدتی مشخص (دست‌کم سه روز) در مسجد می‌ماند و روزه می‌گیرد. ارکان این عبادت، اقامت در مسجد و  روزه است و هیچ عبادت یا عمل خاص دیگری برای آن تعیین نشده است، با این حال، مُعتَکِفان بیشتر وقت خود را صرف انجام اعمال عبادی می‌کنند. نحوه اقامت و یا خروج از مسجد احکام و شرایطی دارد که در کتاب‌های فقهی، در باب اعتکاف بیان شده است.