ثبت نام دوره جدید سفیران هدایت حوزه علمیه امام صادق(ع)‌قشم

مدیر حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع)‌در گفتگو با هرمزآنلاین از ثبت نام دوره جدید سفیران هدایت این حوزه خبر داد. حجت الاسلام جوکار در این خصوص گفت: سفیران هدایت طرح جدید آموزشی حوزه علمیه است که فراگیران در طی مدت پنج سال دوره سطح دو (معادل کارشناسی) را می گذرانند . وی افزود : مراحل […]

مدیر حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع)‌در گفتگو با هرمزآنلاین از ثبت نام دوره جدید سفیران هدایت این حوزه خبر داد.

حجت الاسلام جوکار در این خصوص گفت: سفیران هدایت طرح جدید آموزشی حوزه علمیه است که فراگیران در طی مدت پنج سال دوره سطح دو (معادل کارشناسی) را می گذرانند .

وی افزود : مراحل پذیرش دوره مذکور شامل شرکت در آزمون کتبی ، انجام مصاحبه و گذراندن یک ماه آموزش آزمایشی است و پس از آن داوطلبان به صورت رسمی به افتخار طلبگی نائل می شوند .

حجت الاسلام جوکار اظهار داشت: زمان ثبت نام تا ۲۵ اسفند ماه ادامه دارد و آزمون کتبی در تاریخ ۲۹ فروردین ماه سال ۱۳۹۳ برگزار می شود .

 مدیر حوزه علمیه امام صادق(ع) قشم  بیان کرد : طلاب سفیران هدایت می توانند پس از گذراندن ۱۳۱ واحد درسی به لباس روحانیت ملبس شوند و پس از پایان رساندن دوره به مدت ۵ سال بر اساس تعهد اخذ شده می بایست به کار تبلیغ مشغول شوند.

وی شرایط داوطلبان جهت ثبت نام در طرح سفیران هدایت را به شرح ذیل عنوان کرد:

۱- برخورداری از صلاحیت های اعتقادی و اخلاقی و اجتماعی

۲- اعتقاد و التزام عملی به ولایت فقیه و نظام جمهوری اسلامی

۳- تابعیت جمهوری اسلامی

۴- برخورداری از سلامت جسمی و روحی

۵- نداشتن منع قانونی نظام وظیفه

۶- داشتن حداقل مدرک دیپلم

 حجت الاسلام جوکار دیگر مزایای فراگیران دوره سفیران هدایت را امکان ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر و اعطای شهریه و امکان اشتغال در ادارات ، مدارس و دانشگاه ها ،معافیت تحصیلی  و استفاده از واحدهای مسکونی برای طلاب متاهل بیان نمود و ادامه داد : شرکت در کلاس های فوق برنامه با حضور اساتید مجرب حوزه و دانشگاه  ، مباحثه و همچنین انجام کارهای تبلیغی در کنار تحصیل را از جمله ویژگی های طلاب این حوزه  می باشد.

در حال حاضر ۵۵ طلبه و ۱۶ استاد  در حوزه علمیه امام جعفر صادق(ع) قشم  مشغول به فعالیت می باشند و تا کنون ۲۱ نفر از طلاب این حوزه به لباس روحانیت ملبس شده اند.