ثبت جشنواره داستان «مکران» در تقویم فعالیت های وزارت فرهنگ وارشاد

به گزارش خبرنگار مهر، همایون امیرزاده عصر جمعه در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره منطقه ای داستان «مکران» ولادت با سعادت رسول گرامی اسلام(ص) و هفته وحدت را تبریک گفت و با اشاره به حوادث منطقه خاورمیانه، تصریح کرد: هرآنچه که امروز در دنیای آشفته اسلام شاهد هستیم حاصل بی توجهی به نکات اخلاقی است که […]

به گزارش خبرنگار مهر، همایون امیرزاده عصر جمعه در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره منطقه ای داستان «مکران» ولادت با سعادت رسول گرامی اسلام(ص) و هفته وحدت را تبریک گفت و با اشاره به حوادث منطقه خاورمیانه، تصریح کرد: هرآنچه که امروز در دنیای آشفته اسلام شاهد هستیم حاصل بی توجهی به نکات اخلاقی است که باید از سیره پیامبر رحمت و مهربانی الگو می گرفتیم.

 وی تعامل و همراهی جوانان شیعه و اهل سنت در برگزاری جشنواره منطقه ای داستان «مکران» را کاری ارزشمند و ستودنی دانست و افزود: افتخار می کنیم که در گوشه ای از قلمرو بزرگ ایران اسلامی انسان های شریفی وجود دارند که برادرانه در چشم همدیگر نگاه می کنند و زندگی مسالمت آمیز و توام با همدلی داشته و دارند.

 امیرزاده عنوان کرد: آن قدر نور وحدت منطقه را روشن کرده است که همه با دست رد زدن به سینه اختلاف و سردادن ندای همبستگی در کمال آسایش و آرامش زندگی می کنند و داستان نویسان باید از این نکته ها الهام بگیرند و آثار بزرگ و ماندگاری را خلق کنند.

 وی در ادامه با ذکر این نکته که تولید مضامین بومی و ترویج آن در داستان می تواند باعث خلق آثار ماندگاری در تاریخ ادبیات دنیا باشد، افزود: در آثار نویسندگان باید عناصر بومی جلوه گر باشد.  

 مشاور اجرایی معاون فرهنگی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی تصریح کرد: اگر یک نویسنده مکرانی نتواند اولویت نگارشش تحلیل دنیای اطراف و زاد بوم خودش قرار دهد و ادامه دهنده راه پایتخت نشین ها باشد در کارش موفق نخواهد بود.

جشنواره منطقه ای «مکران» نماد عینی و عملی وحدت است

مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری هرمزگان ضمن تبریک به مناسبت فرارسیدن میلاد پیامبر اسلام(ص) و هفته وحدت، همدلی و همراهی شیعه و اهل سنت شهرستان سیریک در برگزاری نخستین جشنواره منطقه ای داستان«مکران» را نماد عینی و عملی وحدت دانست.

علیرضا پاکدامن در مراسم اختتامیه نخستین جشنواره منطقه ای داستان «مکران» به سخنان رئیس جمهور در همایش وحدت و بیداری اسلامی اشاره کرد و گفت: اهل سنت و شیعه هر دو مسلمان، پیرو قرآن و سیره نبوی و برادر هستند و علما در جهت بیدار کردن نسل جوان در برابر تفرقه که یکی از توطئه های دشمن است، تلاش کنند.

 وی از گروه های تکفیری به ویژه داعش به عنوان نتیجه و محصول اسلام آمریکایی یاد کرد و افزود: داعش حاصل تفکر صهیونیست است و گرنه هیچ مسلمانی حاضر به مسلمان کشی و نابودی سرزمین های اسلامی نخواهد شد.

 پاکدامن با تاکید بر اینکه امت اسلامی باید به فرزندان خود درس آزادی و آزاد اندیشی بیاموزد، تصریح کرد: تفکری سالم و سازنده است که بر مبنای اندیشه و برپایه اصول دین و مذهب باشد.

 وی با اشاره به اینکه پیامبر رحمت و مهربانی از طریق اخلاق، دین مبین اسلام را گسترش داد، عنوان کرد: ما مسلمانان نیز باید با پیروی از سیره نبوی، اخلاق مداری را در همه امور سر لوحه کار خود قرار دهیم.

 مدیرکل سیاسی و انتخابات استانداری هرمزگان از همدلی و همراهی شیعه و اهل سنت شهرستان سیریک در برگزاری نخستین جشنواره منطقه ای داستان«مکران» به عنوان نماد عینی و عملی وحدت نام برد و گفت: همه این تلاش ها و اتحاد بیانگر بلوغ فکری و فرهنگی مردم منطقه است.

 وی در خاتمه به خاطرات دوران خدمت و زندگی در شهرستان سیریک اشاره و بیان کرد: مکران و مردمان سرزمین سیریک از قدیم الایام همواره موجب افتخار و سربلندی بوده و هستند.