امروز

چهارشنبه, ۱۳ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۲۲:۵۸ بعد از ظهر

نماینده مردم حوزه انتخابیه بندرعباس گفت: تعیین تکلیف زمین های مردم در مناطق آزاد بخصوص در جزیره قشم از دغدغه های مهم مردم این مناطق است.

ابوالقاسم جراره صبح دوشنبه در پاسخ به سئوالات خبرنگاران در مورد مشکلات عمده در استان هرمزگان و نتیجه پیگیری آن با وزرای مربوطه بیان داشت: افزایش مبلغ قبوض برق مناطق گرمسیری یکی از مشکلات است. این در حالی است که با گذشت یک ماه از استفاده مناطق سردسیری از سیستم های گرمایشی در استان هرمزگان از کولرهای گازی استفاده می شود که متوسط مصرف هر کولر در یک ماه بالغ بر ۲۰۰۰ کیلوات است.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس شورای اسلامی همچنین در مورد تذکری که در صحن علنی مجلس به وزیر صنعت، معدن و تجارت مطرح کرده بود، گفت: فولاد هرمزگان یکی از بزرگترین مجتمع های فولادی کشور است که با مشکل گنداله روبرو شده است. باتوجه به مزیت خاص منطقه ای و برنامه های کشور برای افزایش تولید فولاد در هرمزگان به حجم ۱۰ میلیون تن درسال، جهت تشویق بخش خصوصی و افزایش بهره وری تولید فولاد هرمزگان تامین گنداله که مهترین ماده اولیه تولید فولاد است مورد توجه قرار گیرد.

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس در خصوص اتفاقات ایجاد شده در شرکت آلومنیوم المهدی و هرمزآل هرمزگان در تذکر به وزیر صنعت، معدن و تجارت و وزیر اقتصاد و داریی گفت: واگذاری سهام شرکت آلومنیوم المهدی و هرمزگان باید آنچه که مورد نیاز است مورد توجه قرار گیرد تا حقی از بیت المال ضایع نشود.

وی با اشاره به مشکلات موجود در مناطق آزاد، عنوان داشت: تعیین تکلیف زمین های مردم در مناطق آزاد بخصوص در جزیره قشم یکی از دغدغه های مهم مردم این مناطق است که از دولت گذشته باقی مانده وباعث عدم توسعه یافتگی بخش های زیادی از این جزیره شده است.

جراره با اشاره به مشکلات انشعاب آب و برق مدارس بیان داشت: باتوجه به اتمام عملیات اجرایی مدارس، برای بهره برداری از مدارس و جلوگیری از استهلاک آنها جهت توسعه شبکه و اتصال انشعاب اعتبارات لازم پیش بینی نشده است لذا تدبیری اندیشیده شود تا نسبت به رفع این مشکل اقدام عاجل صورت پذیرد.

وی در ادامه افزود: در بخش بهداشت و درمان استان تا کنون اقدامات خیلی خوبی انجام پذیرفته است که قابل تقدیر است. ولی به علت فاصله زیاد استان هرمزگان از مرکز کشور و تهران هزینه های بسیاز زیادی بر اقشار کم درآمد و مردم شریف این استان تحمیل می شود. لذا برای افزایش توسعه یافتگی در این بخش عنایت لازم صورت پذیرد.

شایان ذکر است استان هرمزگان هم اکنون بیش از ۱۴۰ میلیارد ریاد کمبود اعتبار در بخش بهداشت و درمان حتی در بخش جاری داریم که قابل تامل است.

نماینده مردم بندرعباس، خمیر، حاجی آباد، قشم و ابوموسی در تذکر به دولت گفت: باتوجه به برنامه دولت در ایجاد پنج شهر بالای ۵۰۰ هزار نفر در سواحل خلیج همیشه فارس و سختی های موجود در مرز های ایران و شرایط آب و هوایی خاص آن استان هرمزگان یکی از عوامل ایجاد انگیزه احیای حق نوار مزری است، که به یکی از دغدغه های به حق مردم تبدیل شده و باید تمهیدات لازم در این خصوص صورت گیرد.

وی به اشاره به زلزله منطقه سیرمند شهرستان حاجی آباد، فین و بخش هایی از شهرستان بندرعباس گفت: اینجانب تشکر خود را از امداد رسانی و تلاش های صورت گرفته توسط دستگاهای اجرایی ابراز می دارم و امید است این امداد رسانی تا رفع کامل مشکلات مردم منطقه صورت پذیرد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی