توقیف ۴۰۰۰ موتور سیکلت توسط پلیس قشم

فرمانده انتظامی شهرستان قشم گفت: حدود ۴۰۰۰ دستگاه موتورسیکلت توسط پلیس راهور قشم متوقف و در پارکینگ نگهداری می شود. سرهنگ داود محمود زاده افزود: نداشتن گواهینامه، حرکت در خلاف جهت، عدم بیمه نامه، نداشتن کلاه ایمنی و سرعت غیرمجاز بعضا تا ۱۰۰ کیلومتر بخشی از دلایل توقیف این میزان موتورسیکلت توسط پلیس راهور قشم […]

فرمانده انتظامی شهرستان قشم گفت: حدود ۴۰۰۰ دستگاه موتورسیکلت توسط پلیس راهور قشم متوقف و در پارکینگ نگهداری می شود.

سرهنگ داود محمود زاده افزود: نداشتن گواهینامه، حرکت در خلاف جهت، عدم بیمه نامه، نداشتن کلاه ایمنی و سرعت غیرمجاز بعضا تا ۱۰۰ کیلومتر بخشی از دلایل توقیف این میزان موتورسیکلت توسط پلیس راهور قشم است.

وی ادامه داد: راکبان موتور سیکلت با رعایت قانون و مقررات می توانند به نظم و انضباط ترافیکی و اجتماعی شهر قشم کمک کنند و پلیس راهور را دوست خود بدانند.

به گفته فرمانده انتظامی شهرستان قشم، استفاده از کلاه ایمنی به دلیل نداشتن اتاق حفاظت راننده این وسیله نقلیه، برای سلامت راکبان موتورسیکلت ها بسیار حائز اهمیت است اما متاسفانه تعداد انگشت شماری از رانندگان این وسیله نقلیه موتوری در قشم از آن استفاده می کنند.

وی یادآور شد: قانون درخصوص برخورد با متخلفان وسایل نقلیه موتوری از جمله موتورسیکلت ها براساس ارتقای حفظ سلامت افراد و کاهش جرایم و حوادث در جامعه به صراحت تاکید دارد و توقیف وسایل نقلیه متخلف از وظایف تلاشگران راهور محسوب می شود.

سرهنگ محمود زاده از فرهنگ سازی به عنوان مهمترین عامل در کاهش تخلفات نام برد و از دست اندرکاران امور فرهنگی شهرستان قشم برای کمک به نظم و انضباط اجتماعی درخواست همکاری و مساعدت کرد.

وی در پایان از والدین راکبان موتورسیکلت نیز درخواست کرد اجازه ندهند فرزندانشان بدون داشتن مدارک قانونی از وسیله نقلیه موتوری که جرایم تخلف آن همانند وسایل دیگر نقلیه موتوری است، استفاده کنند.