امروز

چهارشنبه, ۳۰ آبان , ۱۳۹۷

  ساعت

۱۷:۱۹ بعد از ظهر

حمید رسایی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، در واکنش به صحبت‌های رئیس جمهور در افتتاح نمایشگاه مطبوعات که گفته بود «توقیف آخرین گزینه برای رسانه‌ها است» گفت: منظور آقای روحانی این است که اگر کسی از خطوط قرمز نظام یعنی مقدسات دینی و انقلابی عبور کند از نظر دولت توقیف آخرین اقدام است اما اگر کسی از خطوط بنفش آقای روحانی عبور کند، توقیف اولین اقدام است.

مدیرمسئول هفته‌نامه ۹ دی ادامه داد: وقتی روزنامه بهار به ولایت امیرالمومنین (ع) توهین می‌کند و غدیر را زیر سوال می‌برد، وزارت ارشاد در برخورد با این توهین تعلل می کند اما وقتی قوه قضاییه بر اساس مطالبه عمومی و طبق قانون آن را توقیف می کند، وزیر ارشاد دولت آقای روحانی از اینکه قوه قضاییه آن را توقیف کرده اظهار تأسف می‌کند و می‌گوید توقیف باید آخرین اقدام باشد اما وقتی کسی به دولت آقای روحانی انتقاد می‌کند مانند هفته‌نامه ۹ دی که ۳ بار توقیف شده و هر سه بار هم در دادگاه تبرئه شد و وزارت ارشاد نتوانست دلایل محکمه پسند ارائه دهد، توقیف نشریه اولین اقدام می‌شود زیرا از خطوط بنفش عبور کرده است.

رسایی گفت: از نظر آقای روحانی حتی می توان امام مسلمین را نقد کرد ولی در صورت امضاء افتضاح ترین قرارداد تاریخ ایران توسط آقای روحانی، کسی نباید برجام را نقد کند!

وی افزود: آقای جنتی در یک برنامه تلویزیونی صراحتاً گفت که هر رسانه‌ای از دولت حمایت کند، دولت از آن حمایت ویژه می‌کند و در عمل نیز دولت پول بیت‌المال را که آقای روحانی نگران آن است به نشریات و رسانه های مداح دولت می‌دهد، یعنی اگر کسی زشتی‌ها و پلشتی‌های دولتمردان را نبیند و شروع کند به مدح و ستایش، بهترین حمایت‌ها از آن می‌شود.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ افزود: این صحبت‌ها برای فرار از پاسخگویی نسبت به ادعاهایی است که آقای روحانی سال گذشته در این نمایشگاه مطرح کرد و گفت «اگر دهان‌ها را ببندیم و قلم‌ها را بشکنیم، اعتماد عمومی سلب می‌شود» و امسال در حالی وارد نمایشگاه شد که دهان‌ها بسته، قلم‌ها شکسته و اعتماد عمومی نیز از بین رفته است.

رسایی گفت: مردم در سفر مازندران از ایشان استقبال نکردند تا جایی که یک مدیر عالی استانداری مازندران به دلیل اینکه نتوانسته مردم را به استقبال بیاورد برکنار می‌شود و ستاد مردمی استقبال آقای روحانی از ترس تبعات این اقدام عذرخواهی رسمی می‌کند، ما فقط زمان شاه چنین نمونه‌هایی داشتیم که مردم و مسئولین شهرستان‌ها برای اینکه نتوانستند جمعیت را به دست بوسی و استقبال از شاه بیاورند، از ترس برای اینکه گرفتار مجازات نشوند، عذرخواهی می‌کردند.

نماینده مردم تهران در مجلس با اشاره به اینکه مردم به زور به استقبال کسی نمی‌آیند، گفت: اگر مردم از دولتمردان عمل ببینند به استقبال او می‌آیند و اگر دائماً وعده شنیدند و عمل ندیدند قطعاً به استقبال آن مسئول نمی‌روند.

وی افزود: وقتی حدود ۵ هزار حاجی در منا شهید شدند و آل‌سعود ملعون مسئول این فاجعه بود، مردم می‌بینند که رئیس جمهور و وزیر خارجه‌اش با قاتلین این حجاج دست می‌دهند و قهقهه می‌زنند، اعتمادشان سلب می‌شود.

نائب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ گفت: آقای روحانی امروز گفتند که «انقلابی کسی است که اخلاق داشته باشد، دروغ نگوید، تهمت نزند، به مردم امید و اعتماد بدهد و چهره بزرگان کشور را حفظ کند» ولی این بخشی از تعریف یک فرد، یک جریان و رسانه انقلابی است. البته با همین تعریف هم باید دید که مردم نسبت به عملکرد آقای روحانی چه نمره ای به انقلابی بودن ایشان می دهند؟

رسایی با اشاره به صحبت رئیس جمهور مبنی بر اینکه «دستگاه‌های امنیتی نمی‌توانند تشخیص دهند که یک رسانه‌ای جرم امنیتی دارد یا نه، پس ما هیأت نظارت برای چه داریم؟»، گفت: اعضای هیات نظارت باید نظر خود را درباره این جمله رئیس جمهور بگویند، آیا هیأت نظارت می‌تواند تشخیص دهد که یک رسانه‌ای جرم امنیتی دارد یا خیر؟ هیأت نظارت خودش برای اعطای مجوز نشریه به یک نفر باید از مراکز امنیتی استعلام کند.

مدیرمسئول هفته نامه ۹ دی در پایان گفت: آقای روحانی همیشه در مجامع فرهنگی با عصبانیت و پرخاش صحبت کرده از جمله امروز در نمایشگاه مطبوعات که به نظرم، عصبانیت آقای روحانی حکایت از این دارد که دستگاه‌های امنیتی هم در حوزه رسانه، خطوط بنفش آقای روحانی را رعایت نکرده‌اند و ظاهرا دستگیری‌ها به نزدیکان آقای روحانی ارتباط دارد.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=13146
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی