امروز

جمعه, ۲۸ دی , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۴:۵۶ قبل از ظهر

حجت الاسلام والمسلمین رضا جوکار در خطبه های نماز جمعه شهرستان تنفیذ حکم ریاست جمهوری از سوی ولی فقیه را مشروعیت بخشی به رای ملت و تائید جایگاه رئیس جمهور عنوان و ابراز داشت: توصیه ها، جهت گیری و نکات مطروحه از سوی رهبر معظم انقلاب در مراسم تنفیذ حکم رئیس جمهور، روشنگر نقشه راه چهار ساله دولت بود.

جوکار توجه دولت به اقتصاد و معیشت مردم، تعامل گسترده با دنیا و ایستادگی باصلابت در مقابل استکبار را مورد تاکید قرار داد و موکد ساخت: امانت بودن مسئولیت، مسئله ی وحدت، اقتصادی، عدم غفلت از حضور دشمن، تکیه بر توان داخلی و توکل بر خدا از جمله توصیه های دهگانه رهبری به رئیس جمهور منتخب است که می بایست بطور جد مورد توجه قرار گیرد.

وی تصریح کرد: بیانات رهبر حرف دل مردم بود و مطالبه ی ملت ایران از رئیس جمهور، عمل کردن به رهنمودهای رهبر فرزانه انقلاب است.

امام جمعه قشم حمایت از رئیس جمهور به تبعیت از رهبر معظم انقلاب را وظیفه ی عموم ملت دانست و گفت: حمایت رهبری و ملت از رئیس جمهور به معنای عدم انتقاد نیست؛ نقد کردن حق ملت است و مسئولین باید با جان و دل پذیرای انتقادات باشند.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار وعده های انتخاباتی و تکرار آن در مراسم تنفیذ از سوی رئیس جمهور را یادآور شد و اظهار کرد: دولت جدید ریشه کن سازی فقر مطلق را وعده داده است و مردم علاوه بر آن خواستار توسعه اقتصاد مقاومتی و بهبود وضع معیشتی اقشار متوسط و ضعیف جامعه نیز هستند.

جوکار با گرامیداشت یاد شهدای ۱۷ مرداد بویژه خبرنگار شهید محمود صارمی و تجلیل از زحمات اصحاب رسانه، روز خبرنگار را تبریک گفت.

وی رضایت دوجانه ی خدا، رسول(ص) و ائمه اطهار(ع) از ثامن الحجج(ع) را علت ملقب شدن آن حضرت به “رضا” دانسته، ادامه داد: مقبولیت حضرت رضا(ع) در بین موافق و مخالف بواسطه ایجاد کرسی های آزاد اندیشی و حسن سلوک از دیگر علل اعطای این لقب عنوان شده است.

امام جمعه قشم با تشریح سرگذشت فرقه واقفیه، دنیا طلبی را از مهمترین علل شکل گیری این فرقه برشمرد و تاکید کرد: امروزه نیز هر کس ولایت فقیه را در جمهوری اسلامی ایران نپذیرد در حکم واقفیه قرار دارد.

حجت الاسلام والمسلمین جوکار به تبیین شباهت های امام رضا(ع) با امیرالمومنین علی(ع) در تعیین مسیر حق از باطل پرداخت و اظهار کرد: پذیرندگان امیرالمومنین(ع) در شمار شیعیان قرار گرفتند و آنان که ولایت امام رضا(ع) را پذیرفتند در مسیر تشیع واقعی باقی مانده و از گمراهی مصون شدند.

جوکار در خطبه نخست، بیان اوصاف انسان کریم از منظر امیرالمومنین علی(ع) را پی گرفت و افزود: انسان کریم خدمت به خلق را دینی بر گردن خود می داند و پیش از درخواست مردم، با حفظ آبروی آنان و بدون هیچگونه چشم داشتی مشتاقانه آن را ادا می کند.

وی انفاق کریمانه، روحیه شکرگذاری، احترام کریمانه، عدم خلف وعده و بخشش وعده های عذاب را از دیگر خصایص انسان کریم برشمرد و گفت: انسان کریم اهل تغافل است و از خطای دیگران بی افراط و تفریط چشم پوشی می کند.

امام جمعه قشم زندگی در سایه کرامت را بسیار زیبا خواند و تصریح کرد: اهل بیت(ع)،  الگوی کامل کرامت هستند.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=23464
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی