توسعه گردشگری قشم به عزم همه جانبه نیاز دارد

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: توسعه همه جانبه در صنعت درآمدزا و اشتغال زای گردشگری قشم به عزم همه جانبه دست اندرکاران این صنعت نیاز دارد. حجت السلام علی ملانوری در همایش گرامیداشت هفته گردشگری در قشم افزود: راه توسعه پایدار در همه زمینه ها از جمله صنعت گردشگری به […]

معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم گفت: توسعه همه جانبه در صنعت درآمدزا و اشتغال زای گردشگری قشم به عزم همه جانبه دست اندرکاران این صنعت نیاز دارد.
حجت السلام علی ملانوری در همایش گرامیداشت هفته گردشگری در قشم افزود: راه توسعه پایدار در همه زمینه ها از جمله صنعت گردشگری به طور حتم از مسیر اعتدال و هم افزایی نیروها و امکانات زودتر و بهتر به نتیجه می رسد.
وی ادامه داد: همه ما باید با سنجش فرصت ها و توجه به افزایش سرمایه گذاری و مسائل زیست محیطی این صنعت مهم ، اشتغال مولد و پایدار را در صنعت گردشگری جزیره زیبای قشم توسعه دهیم.
معاون فرهنگی، اجتماعی و گردشگری سازمان منطقه آزاد قشم با اشاره به مقطع جدید تحولات کشور بیان داشت: باید از فرصت به وجود آمده در کشور برای توسعه همدلی و هم افزایی بهره برداری شایسته انجام شود.
وی، موقعیت ایران در عرصه های بین المللی به ویژه سفر رئیس جمهور به نیویورک را یک فرصت مهم جهانی برای ایران اسلامی برشمرد و انتخاب دکتر مشیری به عنوان مدیرعامل جدید سازمان منطقه آزاد قشم با دانش بالا و آشنایی وی با پتانسیل های ویژه قشم را نیز یک فرصت مناسب برای تبدیل چالش ها به فرصت ها و نقش آفرینی قشم در در افق ۱۴۰۴ به ویژه در حوزه گردشگری دانست.
ملانوری، صنعت گردشگری را با مسائل انسانی در هم تنیده دانست و نقش انسان و عزم ملی را در این حوزه پرچالش و پرتضاد جهت توسعه همه جانبه  و رسیدن به باورها در هم افزایی فرهنگ عمومی، بسیار مهم ارزیابی کرد.
وی در پایان تاکید کرد: تحول در صنعت گردشگری قشم به یک برنامه جامع نیاز دارد و در دوره جدید اداره سازمان منطقه آزاد قشم  باید ضمن ارتقای فرهنگ گردشگری با هم اندیشی و تلاش مضاعف صنعت گردشگری قشم را به شکوفایی برسانیم .
همایش گرامی داشت روز جهانی جهانگردی (بیست و هفتم سپتامبر) با عنوان جهانگردی و آب، پاسداری از آینده مشترک بشری، روز چهارشنبه در سالن مرکز بین المللی رشد قشم با هدف گرامیداشت هفته جهانگردی برگزار شد و پیام دکتر شهریار مشیری مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم نیز در این همایش توسط حمید امینی مدیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی سازمان منطقه آزاد قشم قرائت گردید.
اجرای زیبای موسیقی توسط محمد رفیع اشعری استاد عود در این همایش نیز مورد تشویق و استقبال پر شور شرکت کنندگان قرار گرفت و چند تن از فعالان عرصه صنعت گردشگری قشم نیز نقطه نظرات خود را در ارتباط با اهمیت توجه به این صنعت بیان داشتند.