تنها آمبولانس دریایی هرمز در دست تعمیر/ مسئولین کجائید؟

با گذشت بیش از چهار ماه از خراب شدن آمبولانس دریایی هرمز هنوز اقدامی برای تعمیر آن صورت نگرفته است و برای جایگزینی آمبولانس دریایی یک اتوبوس دریایی که بیش از شش سال از تردد آنها جلوگیری شده است به عنوان یک آمبولانس دریایی اختصاص دادند که چند روزی بیشتر دوام نیاورد و موتورهای این […]

با گذشت بیش از چهار ماه از خراب شدن آمبولانس دریایی هرمز هنوز اقدامی برای تعمیر آن صورت نگرفته است و برای جایگزینی آمبولانس دریایی یک اتوبوس دریایی که بیش از شش سال از تردد آنها جلوگیری شده است به عنوان یک آمبولانس دریایی اختصاص دادند که چند روزی بیشتر دوام نیاورد و موتورهای این اتوبوس از کار افتاد و بالاستفاده در اسکله هرمز به حالا خودش رها شد.

چند وقتی بود که برای بیماران اورژانسی یا ناجی اداره بنادر و دریانوردی با اوژارنس همکاری می کرد که اکنون این همکاری به دلایلی قطع شده و باید بیماران اورژانسی منتظر آمدن آمبولانس دریایی از سمت قشم جهت اعزام بیماران اورژانسی باشند که این موضوع، مشکلات بیماران اورژانسی را دو چندان کرده است.

همچنین اگر شرایط جوی مناسب نباشد اجازه تردد آمبولانس دریایی از سمت قشم را نمی دهند و بیمار اورژانسی باید ساعتها معطل رسیدن باشد.

استانداری هرمزگان می تواند به جای تخصیص اعتبار برای زیبا سازی جزیره، تخصیص اعتبار برای خرید یک آمبولانس دریایی را در دستور کار قرار دهد. تا بیماران اورژانسی جزیره معطل اعزام آمبولانس از جزیره قشم نباشند. باتوجه به شرایط خاص جزیره هرمز نیاز مبرم است که دانشگاه علوم پزشکی تمهیداتی در خصوص تهیه یک دستگاه آمبولانس برای مردم هرمز بیاندیشد.

شنیده ها حاکی از آن است که آمبولانس دریایی هرمز به دلیل بدهی دانشگاه علوم پزشکی به شرکت مدکندالو اجازه ترخیص ندارد و شرکت مدکندالو تا تسویه حساب اجازه خروج آمبولانس را نمی دهد./مهر