امروز

جمعه, ۱۳ تیر , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۴:۳۹ بعد از ظهر

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان، سیدحسین داودی در نشست مشورتی نهایی سازی، برنامه ادغام یافته سلامت کودکان که با حضور معاون بهداشتی وزارت بهداشت، اعضای هیئت بورد و عالمان حوزه طب اطفال که به میزبانی دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان و محوریت وزارت بهداشت برگزار شد گفت: بحث مراقبت از کودکان و سلامت آنان ، به عنوان یک سیاست اصلی در وزارت بهداشت پیگیری می شود ؛ مخصوصا در بعد از اجرایی شدن طرح  تحول سلامت که به عنوان یک رویکرد مهم در حوزه سلامت در کشور است مورد حمایت دولت بصورت وسیع قرار گرفته  و به نتایج بسیار خوبی رسیده است.

وی با اشاره به اهمیت بهداشت در مراقبت کودکان، اقدامات  انجام شده در این راستا را چنین بیان داشت: راه اندازی مراکز مشاوره شیردهی در ۶ مرکز شهرستانی =، فعالیت کمیته شیر مادر در ستاد های شهرستانی و استانی، پیگیری مرگ و میر کودکان در سطح دانشگاه و حضور مستمر اینجانب در جلسات این کمیته ها است.

حوادث ترافیکی یکی از مهمترین عوامل مرگ کودکان در هرمزگان

وی با توجه به اینکه، یکی از مهمترین و اولین علت مرگ و میر کودکان در استان، همانند کشور، حوادث ترافیکی بوده است، اظهارداشت: نشست های مشترکی با پلیس راهور داشتیم؛ همکاری و هماهنگی های خوبی در این خصوص انجام شده است. امیدواریم این همکاری و تعامل ادامه پیدا کند، تا بتوانیم مرگ و میر های حاصل از حوادث را کم کنیم.

دکتر داودی تصریح کرد: اقدامات دیگری از جمله برگزاری کلاسهای آموزشی احیای کودک و بررسی و غربالگری تکامل کودکان مواردی است که در حوزه بهداشت انجام شده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان عنوان کرد: بخشی از فعالیتهای حوزه درمان در خصوص کودک سالم برنامه ریزی شده است و تاکید این حوزه بر کودک سالم است؛ هر چند درصد اندکی از کودکان ما دچار بیماری می شوند و ما باید برای مراقبت و درمان کودکان بیمار هم فعالیتهایی انجام دهیم.

دکتر داودی با بیان اینکه اقدامات قابل توجه ای در خصوص حمایت از برنامه سلامت کودکان در دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان صورت گرفته است ابرازداشت: افزایش تخت های nicu (مراقبت های ویژه کودکان ) در شهرستانهای میناب و پارسیان و بیمارستان های کودکان و خلیج فارس به تعداد ۴۷ تخت و پیگیری جهت افزایش این تخت ها در استان همچنان ادامه دارد.

وی یادآورشد: همچنین در همین راستا پیگیری های مجدانه ای توسط معاونت درمان دانشگاه برای جذب متخصص و فوق تخصص های اطفال انجام شده است. جذب فوق تخصص ریه و گوارش اطفال از جمله اقدامات انجام شده هست که بدینوسیله توانسته ایم بخشی از کمبود ها در حوزه تخصصی کودکان را مرتفع کنیم.

وی گفته وی، افزایش جذب نیروهای متخصص در بیمارستانهای استان جزو برنامه های دانشگاه بود ؛ و در حال حاضر متخصصین کودکان در همه بیمارستانهای استان مستقر هستند ؛ در برخی از بیمارستانها یک متخصص و برخی از شهرستانهای بزرگتر تعداد بیشتری حضور دارند .

دکتر داودی ادامه داد : پیگیری هایی در بحث تجهیز بیمارستانها و بخش های کودکان و نوزادان انجام شد ؛ همچنین راه اندازی اتاق های زایمان LDR جهت سلامت مادر باردار و نوزاد را در برنامه های خود داشته ایم که در حال حاضر در  شهرستانهای پارسیان، بستک، بندر خمیر و رودان، این تختها در این بیمارستانها فعال هستند؛ امیدواریم تعداد این تختها افزایش پیدا کند و در شهرستانهای دیگر از جمله بندرعباس هم فعال شوند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان خاطرنشان کرد: امیدواریم در روزهای آینده بتوانیم در زمینه جراحی اطفال فوق تخصص این رشته را در بیمارستانهای استان داشته باشیم؛ تا مردم جهت بهره مندی از این خدمات مجبور به ترک استان نباشند.

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=19706

لينک کوتاه خبر :

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی