امروز

یکشنبه, ۱۰ مرداد , ۱۴۰۰

  ساعت

۰۲:۳۴ قبل از ظهر

دانشجوی نخبه اهل باسعیدوی قشم و دارنده رتبه برتر دانشگاه صنعتی شریف:

اینکه در دورترین نقطه جزیره قشم که خود از دورترین نقاط کشور به مرکز کشور است، دانشجویی در اوج محرومیت بتواند رتبه ۱۳۷ منطقه سه را در دانشگاه صنعتی شریف کسب کند، شاید حتی از ذهن کسی عبور هم نکند؛ جو به وجود آمده در جامعه که پول را بر علم ترجیح می دهد، خود موجب می شود که ناخودآگاه وقتی انسان هایی را در جستن کمال علمی آن هم در اوج خود ببینیم، انگشت حیرت بر دهان بگذاریم. آری اینجا و در روستای باسعیدو، «امید قویدل»، با دلی پولادین پای در راه مهندسی ای گذاشت که معکوس زمانه در حال حرکت است. به همین جهت با وی به گفت و گو نشستیم تا از زیر و زبر این دانشجوی نخبه و موفق بیشتر باخبر شویم.

در چه رشته ای پذیرفته شده اید و چندمین بار است که در کنکور سراسری شرکت می کنید؟

در رشته مهندسی شیمی با رتبه ۱۳۷ منطقه سه و حدود دو هزار کشوری پذیرفته شده ام و نخستین بار است که در آزمون سراسری شرکت می کنم.

آیا در کلاس های کمک آموزشی هم شرکت داشته اید؟

نه، تنها در آزمون های یکی از موسسات آموزشی شرکت داشته ام و بیشتر تلاش خود را معطوف درس خواندن کردم و به یاری خداوند مهربان، حمایت و پشتیبانی معنوی خانواده، مدیر و معاونین دلسوز و دبیران تلاشگر دبیرستان نمونه دولتی خوارزمی شهر درگهان توانستم به این توفیق نائل شوم. در کل نقش تشویق و انگیزش خصوصاً اوقاتی که فرد بی حوصله از تکرار مرتب درس ها می شود، بسیار مهم است.

از معلمان خود چه فردی بیشترین کمک را به شما کرده است؟

معلمان محترم و دلسوز کمک های قابل توجهی را برای موفقیت من کرده اند که نمی توان به راحتی از کناز آن گذشت؛ اما یکی از مشاوران که به صورت ادواری به مدرسه ما می آمد به نام آقای «مهندس بادسار» نقش ویژه ای در جهت دهی افکار و کمک کردن در ابعاد مختلف درسی به من داشتند.

چه عامل مهمی را در این موفقیت تأثیر گذار می دانید؟

پشتکار، عامل موفقیت هر فردی در هر بخشی است. به نظر من پشتکار حتی بر استعداد هم چیرگی دارد و اگر تلاش کافی در جهت نیل به هدف خود داشته باشد، می توان بر هر مشکلی پیروز شد.

از مسئولین سازمان منطقه آزاد قشم و شهرستان چه درخواستی دارید؟

متاسفانه نگاه به آموزش و علم اندوزی بسیار ضعیف شده و بسیاری از افراد بجای درس خواندن و کسب مدارج علمی تلاش دارند موقعیت مالی و شغلی خود را بهبود دهند. باید گفت که کسب روزی بسیار مهم است ولی اگر از طریق علم باشد می توان با یک تیر، دو نشان زد و ضمن کسب علم و دانش، به کسب روزی پرداخت. قطعاً نوجوانان و جوانان جزیره دارای هوش، نبوغ و استعدادهای درخشانی هستند و در صورت فراهم شدن بسترهای انگیزشی و حمایتهای همه جانبه مادی و معنوی از این افراد که آینده سازان جامعه هستند، مسیر رشد، پیشرفت و بالندگی آنان فراهم خواهد شد. از مسوولین محترم تقاضا دارم که آموزش و پرورش جزیره را دریابند و حداکثر همکاری را با آموزش و پرورش داشته باشند. همچنین تقاضا دارم که مانند سنوات گذشته، مراسم باشکوه تجلیل از راه یافتگان به مراکز آموزش عالی را با هدف افزایش انگیزه و حس خودباوری را در قشم برگزار نمایند. قطعاً برگزاری این گونه مراسم ها به افزایش انگیزه در دانش آموزان کمک خواهد کرد.

جو دانشگاه را چگونه ارزیابی می کنید؟

همه دانشجویان، استادان و فضاهای آموزشی به بهترین نحو است و سعی دارم پس از خارج شدن از جو نخستین ورود به دانشگاه و تطابق با شرایط جدید، نسبت به هدف گذاری دوره کارشناسی ارشد و رشته مورد علاقه خود در این بخش اقدام کنم.

ضمن آرزوی موفقیت برای این دانشجوی نخبه و تلاشگر، امیدواریم هیچگاه جوانی به گمان زندگی در نقطه ای محروم آرزوی رفتن به دانشگاه های سطح یک کشور را از فکر خود بیرون نکند و همیشه با تلاش خود پای در راه موفقیت بگذارد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی