امروز

جمعه, ۲۴ اردیبهشت , ۱۴۰۰

  ساعت

۱۴:۴۶ بعد از ظهر

آیین قدردانی از ایثارگران، جانبازان و آزاده گان سازمان منطقه آزاد قشم، شامگاه شنبه (۸ تیر) با حضور مدیرعامل سازمان منطقه آزاد، امام جمعه و فرمانده ی بسیج شهرستان قشم در مرکز بین المللی رشد قشم برگذار شد.به گزارش روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم، در ابتدای این آیین دکتر حیدری پور، مدیرعامل سازمان منطقه آزاد قشم، با اشاره به جایگاه ویژه ی فرهنگ ایثار در تاریخ اسلام و ایران، گفت: کم نبوده اند کسانی که در تاریخ هفت هزار ساله ی این مرز و بوم برای حفظ شرف و ناموس وطن جان فشانی کرده اند، اما این مساله پس از ظهور اسلام در کشورمان رنگ و بویی دیگرگونه و خدایی گرفت.

حیدری پور ادامه داد: نقش آزاده گی و ایثارگری در تاریخ تشیع، به ویژه در واقعه ی کربلا بسیار پررنگ است و امروز می بینیم که با گذر زمان اهمیت این حماسه رو به افزایش بوده است، تا جایی که حتا غیر مسلمانان اذعان دارند که این اتفاق بزرگ، خون تازه ای در کالبد اسلام جاری کرد.

وی به تحمیل جنگ هشت ساله به میهن مان در سال های آغازین انقلاب نیز اشاره کرد و افزود: آن ها که چشم طمع به این خاک دوخته بودند،با نادیده گرفتن بزرگی و شرافت مردم ما، خیال فتح چند روزه ی ایران را در سر می پروراندند.

رییس هیات مدیره ی سازمان منطقه آزاد قشم اضافه کرد: امروز عظمت حماسه آفرینی های مردان و زنان این سرزمین بیش از هر زمان دیگری قابل لمس است، چرا که دست کم با نگاه به تحولات سال های اخیر در کشورهای همجوار خودمان دیده ایم که چگونه آن ها در کوتاه زمانی واداده اند و تسلیم جهان خواران شده اند.

در ادامه ی این آیین، حجت الاسلام رضا جوکار، نماینده ی ولی فقیه و امام جمعه ی شهرستان قشم در سخنانی گفت: همه ی هستی انسان جانی است که خداوند به او ارزانی داشته است و شهیدان اسلام با شعار انا لله و انا الیه راجعون، در میدان های نبرد حاضر شدند و از جان عزیز خود گذشتند.

حجت الاسلام جوکار با استفاده از کلام قرآن برای توصیف شهادت و در شرح آن گفت: خداوند از مومنان جان و مال شان را خریداری می کند و تجسم عینی این آیه را می توان در ماجرای قربانی اسماعیل (ع) به دست ابراهیم خلیل، در واقعه ی کربلا و شهادت حضرت علی اکبر (ع) و علی اصغر (ع) و همچنین در دوره ی هشت ساله ی دفاع مقدس که مردم ما با تفکر حسینی در جبهه ها حضور یافتند و به عهد و پیمان خود با خداوند وفا کردند، مشاهده کرد.

وی افزود: در جبهه های نبرد حق علیه باطل عده ای به فیض شهادت رسیدند، اما کسانی با وجود آن که جان خود را عرضه کردند، هنوز در انتظار به سر می برند و هر زمان برای دفاع از مردم، ناموس، استقلال، عزت و امام شان آماده اند و تغییر دولت ها و احزاب و مشکلاتی از قبیل گرانی ها هیچ خللی به عزم راسخ شان وارد نمی آورد.

امام جمعه ی قشم در پایان سخنان خود، حضور همیشه گی مردم ایران در صحنه را ناشی از این حقیقت دانست که مردم، خود صاحبان انقلاب اند و این حضور را به مثابه ی تجدید پیمان با شهدا و مایه ی قوت قلب جانبازان و ایثار گران تعبیر کرد.

این آیین با اهدای لوح سپاس به ایثارگران، جانبازان و آزاده گان سازمان منطقه آزاد قشم پایان یافت.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی