امروز

شنبه, ۹ اسفند , ۱۳۹۹

  ساعت

۱۰:۲۸ قبل از ظهر

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان هرمزگان در هماش روز ملی شوراها در قشم گفت : کارکرد شوراها  در مبانی دینی ، اجتماعی و قانونی ما پر اهمیت ، ضروری و راهبردی است.

وی افزود : با توجه  به مشکلات اقتصادی خواسته یا ناخواسته  میان دولت و ملت ممکن است فاصله بیاندازد و شوراها در این بین می توانند با ایجاد یک حلقه ارتباطی رضایت مردم از دولت را کسب نمابند.

تراب ذاکری اظهار داشت : شوراها باید جایگاه خود را درست درک کنند و فقط نگاهشان به مسائل عمرانی کوچک نباشند و بایستی در کاهش مشکلات اجتماعی که شهرها و روستاها گربیان گیر آن هستند ورود پیدا کنند و فقط نگاه خود را صرف مسائل عمرانی نکنند.

مدیر عامل سازمان همیاری شهرداری های استان هرمزگان در خصوص جایگاه شوراها در نظام جمهوری اسلامی تصریح کرد: حلقه مردم سالاری با شوراهای اسلامی در جمهوری اسلامی تکمیل شد و می توان گفت  مهمترین هدف آن رفع مشکلات مردم توسط خود مردم بود .

وی با بیان چالشهای پیش روی شوراها خاطر نشان کرد: اختلافات داخلی و متفاوت بودن سلیقه ها  انسجام درونی شورا ها  را مورد تهدید قرار داده است و دود آن به چشم مردم می رود  و عده ای  هم از بیرون ادعای ناکارآمدی شورا ها را دارند این در حالی است که باید پرسید  برای هویت بخشیدن به شورا ها چه کاری انجام شده است .

ذاکری  با اشاره به خدمات منطقه آزاد قشم  بیان داشت : اگر با دیده انصاف به عملکرد سازمان منطقه آزاد قشم نگاه کنیم اقدامات خوبی انجام گرفته  و در پیشرفت جزیره  پس رفتی  نداشته ایم اما تیم مذاکره کننده شوراها در مقابل گروه ۵+۱ منطقه آزاد دستاورد چندانی به دست نمی آورند و بایستی تفویض اختیارات منطقه آزاد به شوراها ، شهرداری ها و دهیاری ها جدی گرفته شود.

وی در پایان با ابراز امیدواری از نحوه  مدیریت و سیاستهای مدیر عامل جدید سازمان گفت : امیدواریم کلید قشم که در دستان مهندس مومنی فرد است طوری چرخیده شود تا درهای بسته باز شود  و امورات اجرایی از طریق شوراها ، دهیاری ها و شهرداری ها انجام گیرد.

اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:
دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی