امروز

پنج شنبه, ۲۷ دی , ۱۳۹۷

  ساعت

۰۵:۵۶ قبل از ظهر

روابط عمومی سازمان منطقه آزاد قشم در یک اقدامی عجیب و غیر تصوراقدام به انتشار مطالبی از سوی مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری و توسعه قشم می کند و اقتصاد مقاومتى را در گرو توسعه روابط اقتصاد بین المللى و جذب سرمایه گذارى مستقیم خارجی عنوان می کند .

 

IMG_2875

 

مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری و توسعه قشم گفت: اقتصاد مقاومتى در گرو توسعه روابط اقتصاد بین المللى و جذب سرمایه گذارى مستقیم خارجی است که این متن دقیقا عکس اقتصاد مقاومتی را عنوان می کند .

رضا باقری نژاد ، مدیر عامل و عضو هیات مدیره شرکت سرمایه گذاری و توسعه قشم افزود: برنامه ریزى،  تدوین نقشه ى راه و تأسیس یک مرکز مالی بین المللی در قشم، ضرورت حضور مشاوران و وکلای معتبر بین المللی و موسسات و دفاتر حقوقی بین المللی صاحب نام در دوران پسا تحریم به منظور تضمین امنیت خاطر و حفظ منافع سرمایه گذاران خارجی و داخلى بسیار حائز اهمیت است.

مدیرعامل و عضو هیئت مدیره شرکت سرمایه گذاری و توسعه قشم در این خبر که توسط روابط عمومی سازمان منطقه آزاد انتشار داده شده است ، توسعه ى پایدار و تحقق برنامه هاى کلان اقتصادی در راستاى اجرایى شدن اهداف برنامه ى ششم و سند چشم انداز کشور با رویکرد اقتصاد مقاومتی در گروه توسعه روابط اقتصادی بین المللی و جذب سرمایه گذاری مستقیم خارجی می داند که باید بگوییم برخی مدیران هنوز فلسفه اقتصاد مقاومتی را نمی دانند .

لازم به ذکر است که اولین اصلی که در تعریف اقتصاد مقاومتی مد نظر قرار می‌ گیرد و بسیار مورد توجه قرار می ‌گیرد نوع نگاه به مسائل و مشکلات اقتصادی و راه حل برون رفت از آن است که در تعریف اقتصاد مقاومتی ابتدایی اصلی که بیان می ‌شود اتکا به توان تولیدی داخل است نه چشم انتظاری به سرمایه گذاری خارجی ها .

از طرفی توجه به کیفیت کالاهای تولیدی داخلی و سپس مصرف ‌کنندگان داخلی برای جلوگیری از خروج ارز و مقابله با بیکاری و حمایت از تولید داخلی از محورهای اصلی اقتصاد مقاومتی در قالب تولید ملی و مصرف ملی است که برخی مسولان در جزیره قشم آن را به اشتباه تفسیر کرده اند و مسیر اقتصاد مقاومتی را در گرو توسعه روابط اقتصاد بین المللى و جذب سرمایه گذارى مستقیم خارجی می دانند .

برنامه‌ ی خروج از رکود و رشد اقتصادی سیاستی است که توسط مقام معظم رهبری صادر گردید ولی متاسفانه با مروری بر برنامه های مسئولین جزیره قشم شاهد عدم توجه به سیاست‌های اقتصاد مقاومتی خواهیم شد .

یادداشت: محمد ذاکری

لینک خبر : https://hormozonline.ir/?p=13963
اشتراک گذاری در فیسبوک اشتراک گذاری در توییتر اشتراک گذاری در گوگل پلاس
برچسب ها:

دیدگاهها

شما هم می توانید دیدگاه خود را ثبت کنید

- کامل کردن گزینه های ستاره دار (*) الزامی است
- آدرس پست الکترونیکی شما محفوظ بوده و نمایش داده نخواهد شد

قالب وردپرسدانلود رایگان قالب وردپرسپوسته خبری ایرانیقالب مجله خبریطراحی سایتپوسته وردپرسکلکسیون طراحی